Caz Festivali’nde 250’yi Aşkın Sanatçı Ağırlanacak

27. İstanbul Caz Festivali, 27 Haziran-14 Temmuz arasında İstanbul’un 25 mekânında 250’yi aşkın yerli ve yabancı sanatçıyı ağırlayacak.

Yıldız isimlerden yeni keşiflere birçok ismin sahne alacağı 27. İstanbul Caz Festivali programı geçtiğimiz akşam Beyoğlu Asmalımescit’teki Orni’de düzenlenen bir basın toplantısıyla açıklandı. Bu yılki Yaşam Boyu Başarı Ödülleri, cazın iki önemli ismi; müziği yaşam tarzı olarak belirleyen Atakan Ünüvar ve klarnet sanatçısı Barbaros Erköse’ye Festival Ödül Gecesi’nde verilecek.

27. İstanbul Caz Festivali sahnelerinde müzikseverleri karşılayacak isimler arasında derin ve yoğun sesiyle sahneye çıktığı anda izleyiciyi etkisi altına alan Gregory Porter ve Türkiye ziyareti dört gözle beklenen, indie rock’ın ‘sahne canavarları’ Foals bulunuyor. Festival, bir dönemin caz müziğine enstrümanlarıyla hayat veren dört yıldız ismi, saksofonda Joshua Redman, piyanoda Brad Mehldau, basta Christian Mcbride ve davulda Brian Blade’i bir araya getiren çok özel ‘A Moodswing Reunion’ buluşmasını da müzikseverlerin beğenisine sunuyor.

Dünyanın en önemli indie rock temsilcilerinden biri olarak gösterilen Foals grubu ve festivalin ilk yıllarından beri caz dinleyicisiyle buluşan ‘TRT İstanbul Radyosu Hafif Müzik ve Caz Orkestrası’ da Ece Göksu, Eda And, Selen Gülün ve Sibel Köse ile dinleyici karşısında olacak.

CAZ GİTARİSTİ İLK KEZ İSTANBUL’DA

Caz gitaristi babası Alvaro Pieranunzi’nin müzik tutkusunu devam ettiren ve ‘Avrupa’nın sesi’ olarak tanımlanan Enrico Pieranunzi de ekibiyle İstanbul’da ilk kez sevenleriyle bir araya gelecek.

Caz müziği sahne sınırları dışına çıkararak çimen ve banklara yayan Parklarda Caz bu yıl da ücretsiz olarak parklara caz getiriyor. Festivalin çok sevilen etkinliği Gece Gezmesi bu yıl iki kez iki farklı günde ve İstanbul’un iki farklı mahallesinde düzenleniyor. Geçen sene seferlerine yeniden başlayan Caz Vapuru bu yıl da matine ve suare seferleriyle yaz ortasında müzikseverlere serin bir caz günü yaşatacak.(Birgün)

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Metin Altıok Şiir Ödülleri Töreni 14 Mart’ta CKM’de

Read Next

Savaşa, Barışa, Düzene, Sokağa ve Hayallere Dair: “Alayına İsyan”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram