Metin Altıok Şiir Ödülleri Töreni 14 Mart’ta CKM’de

“Öpülmemiş Şehlâ” adlı kitabıyla Metin Altıok Şiir Ödülü’nü kazanan Hıdır Işık, 14 Mart’ta CKM’de düzenlenen tören ile ödülünü alacak.

2 Temmuz 1993’te Sivas’ta, karanlık bir zihniyetin yaktığı ateşle aramızdan ayrılan şair Metin Altıok anısına Kırmızı Kedi Yayınevi’nin düzenlediği Metin Altıok Şiir Ödülü töreni 14 Mart Cumartesi günü Caddebostan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Meral Altıok Odabaşoğlu ve Elif Nayman’ın sunuculuğunu yapacağı gecede, sanatçı Leman Sam sahne alacak.

KAZANAN HIDIR IŞIK

Ali Cengizkan, Eray Canberk, Haydar Ergülen, Hilmi Yavuz, Salih Bolat, Şükrü Erbaş ve Doğan Hızlan’dan oluşan seçici kurul, 20 Şubat 2020 tarihinde gerçekleştirdikleri toplantıda “Öpülmemiş Şehlâ” adlı kitabıyla Hıdır Işık’ı ödüle değer görmüştü.

Jüri, gerekçeli kararında “Hıdır Işık’ın bireysel olanı toplumsal olanla ilişkilendirerek, ilginç ve özgün metaforlarla örülmüş imgesel bir dille aktaran, insani duyarlılıktan kaynaklanan acıları derinden hissettirerek bir direncin sesi haline getiren, politik olan ile lirik olanı ustaca bağdaştıran, böylece modern şiir geleneğimize eklemlenebilen bir ustalığa ulaşan şiirleri nedeniyle”, Işık’ın “Öpülmemiş Şehlâ” adlı kitabını ödüle değer gördüğünü açıklamıştı.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Türkiye’nin En Köklü Yayınevi İnkılâp, 93 Yılı Geride Bıraktı

Read Next

Caz Festivali’nde 250’yi Aşkın Sanatçı Ağırlanacak

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram