Cesar Sinema Ödülleri Sahiplerini Buldu

En iyi film, en iyi senaryo ve en iyi uyarlama senaryo ödüllerini Albert Dupontel’in yönettiği “Adieu Les Cons” filmi kazandı.

Fransa’nın en önemli sinema ödüllerinden olan Cesar Sinema Ödülleri sahiplerine verildi. Paris’tebu yıl 46’ncısı gerçekleştirilen ödül töreninde, Fransız yönetmen Albert Dupontel’in yönettiği “Adieu Les Cons” en iyi film, en iyi senaryo ve en iyi uyarlama senaryo ödüllerine layık görüldü. Dupontel ise bu filmle en iyi yönetmen ödülünü aldı.

En iyi kadın oyuncu ödülü “Antoinette dans les Cevennes” filminde rol alan Laure Calamy’e verildi. Sami Bouajila da “Un fils” filminde gösterdiği performansla en iyi erkek oyuncu ödülünü kazandı.

EN İYİ BELGESEL ADOLESCENTES

Fransız yönetmen Sebastien Lifshitz’in yönettiği “Adolescentes” en iyi belgesel filmi seçildi. En iyi yabancı film ödülü ise Danimarkalı yönetmen Thomas Vinterberg’in “Drunk” adlı yapıtına verildi.Tina Baz, “Adolescentes” filmiyle en iyi montaj ödülüne layık görüldü. En iyi animasyon film ödülü Aurelien Froment’in “Josep”, en iyi kısa film ödülü Sofia Alaoui’nin “Qu’importe si les betes meurent” yapıtlarına gitti.

Fathia Youssouf, Maimouna Doucoure’nin yönettiği “Mignonnes” filminde gösterdiği performansla en iyi umut veren kadın oyuncu ve Jean-Pascal Zadi, “Tout simplement noir” filmindeki performansıyla en iyi umut veren erkek oyuncu ödülünü kazandı.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Susarak ya da Haykırarak: “Buradayım!”

Read Next

Ertem Göreç Hayatını Kaybetti

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *