Çocuklar için en yenilerden dikkat çeken 3 kitap

Kitap Eki olarak çocuk kitaplarına özel bir önem verdiğimizi tüm takipçilerimiz yakından biliyor. En yeni çıkan çocuk kitapları hakkında bilgi sahibi olabilmeniz için sadece bu kitaplardan oluşan seçkiler yapmaya devam edeceğiz.

Listemizde yeni çıkan çocuk kitaplarından dikkatimizi çeken 3 tanesine yer verdik. Çocuk kitapları yayıncılığında nitelikli kitaplar yayımlayan 3 yayınevi bu listemizde bulunuyor. Günışığı Kitaplığı, Tudem Yayınları ve Can Çocuk’tan kitapların yer aldığı listemizi bir kenara not etmenizde fayda var.

1. Tombiş Maskeli Baloya Katılmak İstemiyor – Behiç Ak

Günışığı Kitaplığı

Mizah ustası Behiç Ak’ın yarattığı “Tombiş Kitaplar” dizisi beşinci kitaba ulaştı. Benim Bir Karışım’la başlayan, Bizim Tombiş Taştan Hiç AnlamıyorBizim Tombiş Fiyonk Makarnayı Çok Seviyor ve Ben Ne Zaman Doğdum?’la devam eden dizi, bu kez maskelerin ardına gizlenemeyen kişisel özelliklere işaret ediyor. Baloya katılmaya can atan Memo ve maskelerle derdi olan yakın arkadaşı Tombiş, çocukları, ayrıntıların farkına varmaya davet ediyor. Felsefe okumalarının kapısını aralayan “Tombiş Kitaplar”, hem renkli desenleriyle hem de yaratıcı okumalara davet eden öyküleriyle çocukları soru sormaya ve kendi öykülerini yaratmalarına esin kaynağı oluyor.

2. Sıradan Bir Gün – Mark Janssen

Can Çocuk

Mark Janssen’den hayallerle gündelik gerçekler arasındaki sınırları muzipçe silen, coşkulu ve neşeli bir hikâye. Çocuklara ve bir zamanlar çocuk olduğunu hatırlayan tüm ebeveynlere!

3. Dünyanın En Komik Adamı – Cary Fagan

Tudem Yayınları

10 yaş ve üzeri kitapseverlerin bir solukta okuyacağı Dünyanın En Komik Adamı, kardeşler arası çekişme, yeni arkadaşlar edinme, koşulsuz yardımlaşma ve dayanışma gibi konuları hem duygusal hem mizahi bir dille anlatıyor.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Kelimeler Ve Dil

Read Next

Okuma zevkinize uygun bir kitap bulabileceğiniz en yenilerden 15 öneri

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *