CRR Senfoni Orkestrası Açık Havayla Buluşacak

Pandemi nedeniyle etkinliklerini çevrimiçi konserlerle sürdüren Cemal Reşit Rey (CRR) Senfoni Orkestrası, yaz konserleri ile açık alanlarda müzikseverlerle buluşacak.

Cemal Reşit Rey Senfoni Orkestrası, normalleşme süreciyle birlikte, uzun bir aradan sonra İstanbullulara “gerçek müziğin canlı müzik” olduğunu hatırlatmayı amaçladıklarını belirttikleri “İstanbul’da Senfonik Yaz” başlıklı konser dizisi başlatıyor. Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda gerçekleştirilecek konserin ardından İstanbul’un iki yakasındaki parklarda ücretsiz olarak tekrarlanacak. CRR Genel Sanat Yönetmeni Cem Mansur’un, “Büyük Bir Gece Müziği”, “Bir Yaz Akşamı”, “Dansa Davet” ve “Yaz Masalları” temalarıyla oluşturduğu programla aynı zamanda müzikseverler, “Klasik olan ne ki?”, “Müzik neden zamansız, sınırsız?”, “Neden klasik” olurmuş?” sorularının cevabını birlikte vermeye davet ediliyor. CRR Senfoni Orkestrası ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Orkestralar Müdürlüğü’nün işbirliği ile gerçekleştirilecek en popüler klasik eserlerden oluşan konserler dizisinde; tanınmış solistlere ek olarak genç yetenekler de eşlik edecek.

PARKLARDA ÜCRETSİZ KONSERLER

Sosyal mesafe kuralları ve pandemi önlemleri çerçevesinde gerçekleştirilecek konserlerin biletleri; Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu için Biletix’ten satışa sunulurken, parklardaki konserler ücretsiz olarak İstanbullularla buluşacak.

“İstanbul’da Senfonik Yaz” konser dizisinin programından bazıları şöyle:

Büyük Bir Gece Müziği
3 Temmuz Cumartesi 19.30: Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu
4 Temmuz Pazar 20.00: Büyükçekmece Amfi Tiyatro
CRR Senfoni Orkestrası
Şef: Cem Mansur
Solist: Murat Usanmaz, gitar
F. Mendelssohn (189-1847) “Bir Yaz Gecesi Rüyası” (Uvertür, Scherzo, Nocturne, Düğün Marşı) parantez içindekiler bilboard ve afişlerde olmamalı, sadece web sayfasında)
J. Rodrigo (1901-1999) Gitar Konçertosu “Aranjuez”
M. Mussorgsky (1839-1881) “Çıplak Dağda bir Gece”

(BirGün)

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Harbiye Açık Hava Konserleri 3 Temmuz’da Başlıyor

Read Next

Steven Spielberg Netflix’le Anlaştı: Yılda En Az İki Film Hazırlayacak

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *