Desen Yayınları’ndan çok özel bir sessiz kitap: Küçük Şeyler

Avustralyalı illüstratör Mel Tregonning imzalı Küçük Şeyler, kendi sıradan dünyasında yaşayan sıradan bir çocuğun kaygılarla dolu günlük yaşamını, evrensel bir hikâyeye dönüştürerek sadece çizgiyle anlatıyor.  

Hikâyeyi çizgiyle buluşturan Desen Yayınları yine çok çarpıcı bir grafik roman ile okurlarını selamlıyor. Mel Tregonning imzalı Küçük Şeyler, kitabın ana kahramanı üzerinden, okulda başarısız oldukça kaygılanan; arkadaş edinmekte, ortama ayak uydurmakta zorlanan her çocuğun sesi oluyor. Kitap, her okuyuşta farklı duygular uyandıran içten öyküsüyle insanların içine işliyor.

Mel Tregonning, tek bir sözcüğe ihtiyaç duymadan kitaplaştırdığı Küçük Şeyler’de, insanın ruhunu içten içe kemiren kaygı ve endişe duyguları üzerine keskin hatlarla çizilmiş gri bir dünya resmediyor.

Benliğimizi saran karanlık düşüncelere inatla, hayatta insanı mutlu edebilecek bazı küçük şeylerin de var olabileceğini anımsatan bu sessiz kitap, korkularıyla baş başa kalan küçük bir çocuğun naif dünyasına muazzam bir geçit açarak, mutsuzluk, kaygı, depresyon, kalp kırılması ve kayıp gibi farklı hislere değiniyor.

Desen Yayınları etiketiyle raflarda yerini alan Küçük Şeyler, özel ciltli baskısı ve kuşe kâğıda basılı büyük boy siyah-beyaz resimleriyle koleksiyon değeri taşıyor.

Yaşamınızdaki sessiz anlara ses vererek yüreklerinizi ılıtan Küçük Şeyler, okurları kendi varlıkları ile yüzleşmeye davet ediyor…

  • Küçük Şeyler
  • Yazan ve Resimleyen:  Mel Tregonning
  • Türü: Çocuk
  • Baskı Yılı: Eylül 2017
  • Sayfa Sayısı: 40 Sayfa
  • Yayınevi: Desen Yayınları
Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Yeni bir Anti Kahraman, yine bir yolculuk

Read Next

Anatol Türküleri ve Yine Bir Karamanlı Hadisesi!

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *