Eskişehir Kitap Günleri başladı

60 yayınevinin katıldığı Eskişehir Kitap Fuarı açıldı. Ünlü yayınevlerinin yayınladığı ürünlerin satışa sunulduğu fuara ünlü yazarlarda katılacak.

Eskişehir’de bulunan Espark AVM’nin yanında açılan kitap fuarının kurdelesini, protokol üyeleri ile birlikte çocuklar kesti.

Eskişehir Kitap Günleri’nin açılışına, Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, İl Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen ve çok sayıda vatandaş katıldı. Açılışta konuşan Eylül Kitap Fuarı Yönetim Kurulu Başkanı Remzi Çayır, 10 yıldır Ankara’da fuarlar yaptıklarını söyledi. Eskişehir’in kitapsever olduğunu belirten Çayır, fuar alanında 100 yayın evinin imza günlerinin olacağını da anlattı.

Açılışta bir diğer konuşmayı ise Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna yaptı. Vali Tuna, kitap fuarı düzenlemenin kolay bir iş olmadığını belirtti. İnsanlara ve çocuklara kitap okumayı sevdirmenin gerekliliğini ifade eden Vali Tuna, teknolojinin ilerlemesine rağmen kitap okumanın yerini hiçbir şeyin tutmayacağını dile getirdi.
Konuşmaların ardından açılış kurdelesini protokol üyeleri ile birlikte çocuklar kesti. Kurdele kesiminden sonra kitap stantları gezildi.

Kitap Fuarı’nda çok sayıda yazar okuyucularıyla buluşacak. Bir kültür kenti olan Eskişehir’de kitap fuarına yoğun ilgi gösterilmesi bekleniyor. Ayrıca Eskişehirliler arayıp bulamadığı birçok kitaba da fuar sayesinde ulaşmış ve indirimle satın almış olacak.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Geray Gençer’e Europen Design Awards’tan Ödül

Read Next

Bir Toplumun Panaroması; Komik Kız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram