Fazıl Say, Beethoven’in Tüm Piyano Sonatlarını Yorumladı

Piyanist Fazıl Say, Beethoven’in 32 piyano sonatından oluşan 650 dakikalık kaydını yorumladı. Say, eserleri 9 CD’den oluşan albümde topladı.

Piyanist Fazıl Say, Beethoven’in 32 piyano sonatından oluşan 650 dakikalık kaydını 9 CD’den oluşan bir albümde topladı. Mayıs 2017’de kayıt yapamaya başlayan Fazıl Say, çalışmasını Beethoven’in 250. doğum yılı olarak da kutlanan 2020’de Warner Music etiketiyle müzikseverlerle buluşturdu.

Fazıl Say, Beethoven’in tüm piyano sonatlarını yorumladığı ve dokuz cdden oluşan çalışmasını yayınladı. “İki yıl boyunca Beethoven benim idolüm ve mentorum oldu” sözüyle bu süreci tanımlayan Fazıl Say, Beethoven’in 250. doğum yılıyla aynı döneme denk gelen albümün kayıtlarını geçtiğimiz yılın Kasım ayında tamamlandı.

TİMAŞ
TİMAŞ

 

650 dakikalık bir kayda imza atan Fazıl Say, dokuz cdden oluşan ve bugün yayınlanan bu kaydının yanı sıra Moonlight, Appassionata, Waldstein ve Pathetique sonatlarından oluşan bir seçkiyi de plak formatında müzikseverlere sunuyor.

Bugüne kadar 40 CD yayınlayan Fazıl Say’ın Warner Music etiketiyle yayınlanan ve Beethoven’ın 32 piyano sonatının tamamını yorumladığı çalışmanın kayıtları Salzburg’daki ünlü Mozarteum’da gerçekleşti. 2016 yılında müzik dünyasının en prestijli ödüllerinden biri olarak kabul edilen Beethoven Ödülü’nü de kazanan Fazıl Say’ın bu çalışması Türkiye ile birlikte tüm dünyada ve dijital platformlarda müzikseverlerle buluştu.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Gwendy’nin Düğme Kutusu Stephen King ve Richard Chizmar İmzasıyla

Read Next

İBB Şehir Tiyatroları’nda Bu Hafta Hangi Oyunlar Var?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram