Frances McDormand’lı ‘Women Talking’ Filminin Oyuncu Kadrosu Belli Oldu

Sarah Polley’nin yazıp yöneteceği “Women Talking” filminde Frances McDormand’a Rooney Mara, Claire Foy, Jessie Buckley ve Ben Whishaw eşlik edecek.

Geçtiğimiz yılın en beğenilen filmlerinden “Nomadland” ile oyuncu olarak üçüncü Oscar’ını kazanan Frances McDormand ve Sarah Polley‘yi bir araya getirmesiyle merak uyandıran “Women Talking”in oyuncu kadrosu açıklandı.

FilmLoverss‘ın Film Updates‘ten aktardığı habere göre, Sarah Polley’nin yazıp yöneteceği Women Talking filminde Frances McDormand’a Rooney Mara, Claire Foy, Jessie Buckley, Ben Whishaw, Judith Ivey, Sheila McCarthy ve Michelle McLeod eşlik edecek.

Film ‘feminist bir manifesto’ olarak tanımlanıyor
Kariyerine oyuncu olarak başladıktan sonra 2006 yılında “Away from Her” (Ondan Uzkata) ile ilk uzun metrajlısına imza atan Sarah Polley, sonrasında çektiği “Take This Waltz” (Bu Dans Senin) ve “Stories We Tell” (Anlattığımız Hikâyeler) ile yönetmen olarak adından övgüyle söz ettirmeyi başardı. Polley, “Women Talking” ile dokuz yıl sonra ilk uzun metrajlısına imza atacak.

Miriam Toews‘in aynı adlı romanından uyarlanan filmin senaryosunu da Polley kaleme alacak. Toews’in çok satan romanının haklarını satın alan ve projeyi hayata geçirmek için Brad Pitt’in yapım şirketi Plan B’ye götüren Frances McDormand, filmde yapımcı olarak da görev alacak. Film MGM ve Plan B işbirliğinde hayata geçirilecek.

Toews’in The New York Times tarafından “feminist bir manifesto” olarak tanımlanan romanı, medeniyetten uzakta, dindar bir kolonide yaşayan bir grup kadına odaklanıyor. Kadınlar bir araya gelip konuşmaya başlayınca, kolonideki erkeklerin yıllardır süren cinsel saldırıları hakkındaki gerçekler ortaya çıkıyor. Kadınların hem kendilerini hem de kızlarını bu sistematik saldırılardan kurtarmak için zorlu bir seçim yapmaları gerekiyor.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

NEDİR BU EGOİST OLMA SANATI?

Read Next

Deniz Tortum İmzalı ‘Maddenin Halleri’ 19 Haziran’da MUBI’de

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *