Fransız Devrimi’nin 4 Kadını Madam Giyoti’de Bir Araya Geldi

“Madam Giyotin”, 24. İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında sahnelenecek. Oyunda sahnede Betül Arım, Buket Gülbeyaz, Özlem Ulukan, Simel Aksünger ve Zeliha Gürsoy yer alacak.

Lauren Gunderson’un yazdığı, Yağmur Yağmur’un yönettiği “Madam Giyotin”, 24. İstanbul Tiyatro Festivali kapsamında 17 Kasım Salı günü 19.30’da Fişekhane İkinci Sahne’de izleyiciyle buluşacak.

Oyun, 28 Kasım Cumartesi Saat 20.00’de de K! Kültüral Performing Arts’ta sahnelecek.

Feminist ve aktivist oyun yazarı Olympe De Gouges, Fransız Devrimi’nin bir figürü olan suikastçı Charlotte Corday, Agostino Brunias resminden fırlayan üst aklın temsilcisi bir casus, “renksiz kadın” Marienne ve hiçbir zaman gerçek bir arkadaşa sahip olamayan, istemeden nezaketsiz ve tuhaf bir şekilde ileri görüşlü Marie Antoinette. Gerçek hayatta yolları hiç kesişmemiş olsa da eylemleri ve fikirleriyle aynı tarihin, Fransız Devrimi’nin birer parçası olmuş ve giyotinle idam edilmiş dört kadın. Madam Giyotin, bu dört kadını zamansız ve mekansız bir ortamda buluşturuyor.

Gülay Gür’ün çevirdiği Fransız Devrimi “Korku Krallığı” sırasında, dört gerçek kadın hakkında yazılan oyunda sahnede Betül Arım, Buket Gülbeyaz, Özlem Ulukan, Simel Aksünger ve Zeliha Gürsoy yer alacak.(Duvar)

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Louise Michel’in Bilinen Öyküsü

Read Next

Olivia Colman’ın Yeni Projesi Belli Oldu

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram