George R. R. Martin’den Game of Thrones hakkında: “Herkesi tatmin etmek mümkün değil”

“Kitabın bana çok iyi geldiğini sanmıyorum, çünkü beni hızlandırması gereken şey aslında beni yavaşlattı.”

Fantastik edebiyatın önemli temsilcilerinden ve Game of Thrones dizisine uyarlanan Buz ve Ateşin Şarkısı adlı kitap serisinin yazarı George R. R. Martin, dizinin sona ermesiyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Ünlü yazar, The Guardian’a verdiği röportajda şu ifadeleri kullandı:

“Kitabın bana çok iyi geldiğini sanmıyorum, çünkü beni hızlandırması gereken şey aslında beni yavaşlattı. Her gün yazmak için oturdum ve iyi bir gün geçirmiş olsam bile – ki benim için iyi gün en az 3-4 sayfa demek – kendimi kötü hissediyorum çünkü şöyle düşünüyordum: ‘Tanrım, kitabı bitirmeliyim. Sadece 4 sayfa yazdım, oysa 40 yazmalıydım.”

Dizinin finalinin ve severlerin verdiği tepkinin hiçbir şekilde gelecek kitaplarını etkilemeyeceğini söyleyen Martin, “Bu hiçbir şeyi değiştirmez. Herkesi tatmin etmek mümkün değil, çünkü kendini memnun etmelisin” ifadelerini kullandı. Severlerinin, gelecek kitaplarıyla ilgili tahminlerini de değerlendiren ünlü yazar, bazı tahminlerinin doğru olduğunu, bazılarının da olmadığını belirterek, “Bitirince öğrenecekler” dedi.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

YÜREK, KÖK SALACAK YER ARAR

Read Next

Toplumsal Cinsiyet ve Mekan İlişkisi Üzerine Temel Bir Kaynak: Kent ve Toplumsal Cinsiyet

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *