Gülce Başer’den Yeni Polisiye “Yanığı Bulmak”

Polisiye roman severler için Gülce Başer’den Yanığı Bulmak raflarda yerini aldı. Yanığı Bulmak, Gülce Başer’in ikinci polisiyesi. İlki 2015 yılında yayınlanan “Bir Ceset Bir Söz” adlı romanıydı.

Gülce Başer’den yeni polisiye Yanığı Bulmak… Roman, Mylos Kitap etiketiyle raflarda yerini aldı. Gülce Başer yeni polisiyesi Yanığı Bulmak ile okurlarla buluşuyor.

Gülce Başer, şiirleri ve akademik çalışmalarıyla tanınıyor. 2015 yılında yayınlanan “Bir Ceset Bir Söz” adlı ilk polisiye romanı Dünya Kitap Yılın En İyi Polisiye Romanı Ödülü’nü almıştı.

TİMAŞ
TİMAŞ

Yanığı Bulmak romanın konusu

Gülce Başer yeni bir polisiye romanla karşımızda. Yanığı Bulmak, okurlarla buluşuyor.

Bir Ceset Bir Söz’de okurun tanıştığı karakterler yeni bir macerada yani Yanığı Bulmak romanında tekrar buluşuyor. Romandaki Nihal, sade ve yalnız hayatının tadını çıkarmaktadır. BU süreçte tuhaf tesadüfler sonucu yolu yine Hakan’la çakışmıştır. Nihal, bir anda ortadan kaybolan ünlü futbolcu Yanık’ın peşine düşer ve kendini tehlikeli olayların içinde bulur.

Gülce Başer hakkında

Gülce Başar, 1973 Almanya doğumlu. Bornova Anadolu Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nü bitirdi. Yasakmeyve dergisinde editörlük görevinin yanı sıra Varlık dergisinde “Şimdi Haberler”, artfulliving.com sitesinde de çeviri edebiyat haberleri bölümünü hazırladı.

Pulbiber ve 221B dergilerinde edebiyat yazıları yazdı. Kültürlerarası Şiir ve Çeviri Akademisi’nde genel sekreterlik görevini yürüttü. PEN ve Türkiye Yazarlar Sendikası üyesi. Şiir, öykü, inceleme, söyleşi ve kitap tanıtımları Varlık, Yasakmeyve, Cumhuriyet Kitap, Eşik Cini, Siyahi, Heves, Şiir Saati, Siyahi, Duvar, Mühür, Peyniraltı Edebiyat, Kara Kalem, Gazete Ege gibi gazete ve dergilerde yer aldı.

Bir Delinin Gülcesi 2008 Cemal Süreya Seçici Kurul Özel Ödülü’ne değer bulundu. Bir Ceset Bir Söz, 2015 Dünya Kitap Altın Yaprak Yılın Polisiye Romanı seçildi. Hanımefendi Kızıldır ve Bir Ceset Bir Söz, Radikal Kitap’ın yayımlandıkları yıl için “Yılın 52 Kitabı” listesinde yer aldı.

Yapıtları: Şiir: Bir Delinin Gülcesi (Yasakmeyve, 2008), Hanımefendi Kızıldır (Yasakmeyve 2012); Sokak Şeker Kokuyor (2016); Roman: Bir Ceset Bir Söz (Remzi Kitabevi 2015); İnceleme: Poetry of Self Definition: Turkish Poetry During 1980-83 Junta Period (Libra 2017), Pursuit of New Antagonistic Discourses: Politics in the Poetry of 1980s (Libra 2017).

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

“Better Call Saul” Beşinci Sezonuyla Ekranlara Geliyor

Read Next

Serenay Sarıkaya ‘Bergen’ Olacak!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram