Hep Kitap’ın Neşeli Kahramanları ‘Tavşancan ile Faresu’ Çizgi Film Oluyor!

hep kitap’ın çok sevilen, Axel Scheffler imzalı resimli kitap dizisi Tavşancan ile Faresu, Magic Light Pictures tarafından çizgi filme uyarlanıyor! Okul öncesi dönemdeki çocuklara seslenen Tavşancan ile Faresu’nun renkli maceralarında, çocukların dünyasına özgü konular ele alınıyor.

Tüm dünya çocuklarının zevkle okuduğu Gruffalo’nun çizeri Axel Scheffler’in yazıp resimlediği Tavşancan ile Faresu dizisinde; arkadaşlık, paylaşma, sorunlara çözüm bulma temaları öne çıkıyor. The Guardian’ın “İç rahatlatan, mizah dolu bir hikâye” olarak tanımladığı kitapların resimleri de çocuklara görsel bir şölen sunuyor. Berrak İdiman tarafından Türkçeleştirilen dizi, şimdilik 7 kitaptan oluşuyor.

hep kitap’ın Türkiye’deki minik okurlarla buluşturduğu Tavşancan ile Faresu dizisi, şimdi Magic Light Pictures tarafından çizgi filme uyarlanıyor. Çocuk kitaplarının çizgi film uyarlamaları konusunda büyük başarılara imza atan şirket, şimdi de Axel Scheffler’in Tavşancan ile Faresu dizisinde yarattığı renkli görsel dünyayı ve sevimli karakterlerini ekrana taşıyacak.

Yurtdışında Pip and Posy adıyla yayınlanacak olan çizgi filmin Türkiye’ye gelmesi de heyecanla bekleniyor.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Distopya edebiyatının dört temel kitabından biri; Fahrenheit 451

Read Next

Celil Oker’le Genç Yazarlar İçin Hikâye Anlatıcılığı Kılavuzu Üzerine

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram