Ikigai kitabının yazarı Francesc Miralles D&R’da okurlarıyla buluştu

Dünyada çok satanlar listesinde uzun süredir yer alan Ikigai kitabının yazarı Francesc Miralles D&R Zorlu’da gerçekleşen imza gününde okurların yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Dünyaca ünlü yazar Francesc Miralles  Japonlara göre uzun, anlamlı ve mutlu yaşamın sırrını anlatan çok satan kitabı  Ikigai’nin D&R Zorlu’da düzenlenen  imza gününde okurlarıyla bir araya geldi.

Japonca kökenli “iki”; yaşam, hayat anlamına gelen ve “gai”  etki, sebep, yarar birleşiminden ortaya çıkan “yaşama sebebi” ikigai kitabı Japonların mutlu yaşam sırlarını, herkesin bir ikigaisi olduğuna inandığını, her sabah yataktan kalkmaları için bir sebepleri olduğunu anlatıyor. Japonlar’ın  ikigai felsefesinden yola çıkarak ve aynı isimle piyasaya çıkartılan kitap aceleci davranmamanızı, hayat gayenizi keşfetmenizi, ilişkilerinizi canlandırmanızı ve kendinizi tutkularınıza adamanızı sağlayan bir rehber niteliğinde.

D&R Zorlu’da gerçekleşen imza gününde yazarın sevenleri uzun kuyruklar oluşturdu. Frances Miralles, mutlu yaşamın sırlarını anlattığı kitabını imzalarken kendisiyle fotoğraf çektirmek isteyenleri de kırmadı.

Francesc Miralles Kimdir?

1968 Barcelona doğumlu Francesc Miralles Alman Dili ve Edebiyatı mezunudur. Yayınevlerinde editör olarak çalışmış olan yazar, Franz Kafka ve Hermann Hesse’ye ithaf ettiği birkaç makaleden sonra roman yazmaya karar vermiştir. Yetişkin ve gençlere yönelik yazdığı romanlarının çoğu çok satanlar listesine girmiş ve çeşitli edebiyat ödüllerine layık görülmüştür. Kalp Hapishanesi başta olmak üzere yetişkinlere yönelik romanları birçok ülkede yayınlanmıştır.

Miralles, Álex Rovira’yla birlikte Einstein’in Son Sırrı ve Mutluluk Labirenti kitaplarını yazmıştır. Yazarın yoğunlaştığı bir diğer alan da kişisel gelişim, rehberlik ve spiritüel edebiyattır. Miralles bu alanlarda birçok kitap yazmış, Kalp Hapishanesi kitabı ülkemizde Pena Yayınları tarafından yayımlanmıştır.Ayrıca Care Santos ile ve Alex Rovira ile yazdığı kitaplar bulunmaktadır.

Okuma önerisi!

Ucunda Ölüm Var – Kemal Varol

Feride Cihan Göktan’ın incelemesi; “Ucunda Ölüm Var, gerçekten…”
yazının tamamını okumak için TIKLAYINIZ

Ucunda Ölüm Var okunası bir kitap. Bizim gibi acılı coğrafyalarda yaşayan insanların ölüm karşısındaki sessizce donuklaşmış bedenlerinin belki biraz gevşemesi ve bu hızlı hayatlarımıza bu dünyadan geçerken bir pencere molası vermek için…

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Uydurmanın İncelikleri söyleşi dizisi sona eriyor!

Read Next

Ortanca Çocuk Sevgisi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram