İthaki Akademi’den söyleşi ve imza günleri

İthaki Akademi haftasonu faaliyetlerinde sevilen iki yazar ve okurlarını buluşturuyor. Mehmet Berk Yaltırık ve Seray Şahiner’in katılacağı haftasonu etkinliklerinde hem söyleşileri takip edebilir hem de sevdiğiniz yazarlara kitaplarınızı imzalatabilirsiniz..

13 Mayıs 2017 Cumartesi saat 15:00 Mehmet Berk Yaltırık ile Yedikuleli Mansur ve Osmanlı Kabadayıları söyleşisi.

“Yedikuleli Mansur” romanının yazarından tarihten kurguya Osmanlı kabadayıları…

Mehmet Berk Yaltırık romanını yazarken hangi kaynaklardan esinlendi?

Kabadayılık altkültürünün tarihi izleri nasıl okunmalı? Kabadayılar kurguya nasıl uyarlandılar?

Yedikuleli Mansur’da bahsi geçen uygulama ve kabuller hangi dönemde görüldü? Yaltırık, “Yedikuleli Mansur ve Osmanlı Kabadayıları” başlıklı sohbetinde hem bir romanın oluşum sürecini hem de izlerini sürdüğü kabadayıları anlatılacak.

Sohbetin ardından imza etkinliği de gerçekleştirilecek.

Mehmet Berk YALTIRIK Kimdir?

19 Temmuz 1987’de doğdu. 2010’da Trakya Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih bölümünden mezun oldu. Aynı üniversitede, Sosyal Bilimler Enstitüsü’ne bağlı Tarih Anabilim Dalı’nda Genel Türk Tarihi alanında, “Moğolların Deşt-i Kıpçak Seferleri” teziyle yüksek lisansını tamamladı. Çeşitli internet sitesi ve fanzinlerde, araştırma yazıları ve hikâyeleri yayınlandı. “Anadolu Korku Öyküleri 2” (Bilgi Yayınları), “Gio Ödülleri 2013 Seçilmiş Öyküler” (İthaki Yayınları), “Güçoburlar” (Doğan Kitap), “Aşkın Karanlık Yüzü” adlı dört kitap çalışmasında yer aldı. Devrim Kunter’in Seyfettin Efendi çizgi romanlarının bazı ciltlerinde danışmanlık yaptı.

14 Mayıs saat 15.00 Seray Şahiner İle Son Romanı ‘Kul’ Üzerine Söyleşi ve İmza Günü

“Sesi uğultu gibi gelene kadar televizyonla baş başa kalmak ne demek? Yemeği tepside yemek ne demek? Yemekten sonra meyve soyarken yanında bir dilimini uzatacak bir insan olmaması ne demek? Yalnız insan, bilirdi bunları.”

Seray Şahiner Kimdir?

1984 yılında Bursa’da doğdu, İstanbul’da büyüdü. İlköğrenimini Oruç Gazi İlk Öğretim Okulu’nda, ortaöğrenimini Pertevniyal Anadolu Lisesi’nde tamamladı. 2007’de İstanbul Üniversitesi, İletişim Fakültesi, Gazetecilik Bölümü’nden mezun oldu. 2011’de Marmara Üniversitesi, Sinema Anabilim Dalı’nda yüksek lisansını tamamladı. Hayvan Dergisi ve BirGün Gazetesi’nde çalıştı. Dönemsel olarak garsonluk, konfeksiyonda el işçiliği ve makinecilik yaptı. 2006’da Yaşar Nabi Nayır Gençlik Ödülleri’nde Gelin Başı adlı öykü dosyası ‘dikkate değer’ bulundu. 2007 yılında Gelin Başı, 2011’de Hanımların Dikkatine adlı öykü kitapları, 2014’de Antabus romanı, 2016’da Reklamı Atla adlı deneme kitabı, Can Yayınları’nca yayımlandı. Hanımların Dikkatine kitabıyla 2012 Yunus Nadi Öykü Ödülü’nü aldı. Gelin Başı kitabında yer alan öyküler İstanbul Şehir Tiyatroları ve Tiyatro Boyalı Kuş tarafından sahnelendi. Aynı adla Tatbikat Sahnesi’nce sahnelenen Antabus ile 2016 Afife Tiyatro Ödülleri’nde Cevat Fehmi Başkut Özel Ödülü’nü aldı. OT Dergi ve BirGün Gazetesi’nde yazmaya devam ediyor.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Perşembe Buluşmaları ‘nda Nermin Yıldırım Söyleşisi

Read Next

Bu kitabın tıpla veya alternatif tıpla ilgisi yok

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram