İzmir Kitap Fuarı’na 400 yayınevi katılıyor

Kültürpark’ta 22. kez düzenlenecek olan fuarda, 150 kültür etkinliği olacak. Çok sayıda yazar, imza günlerinde İzmirli okurlarıyla buluşacak.

Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş tarafından 22. kez düzenlenen İzmir Kitap Fuarı 22-30 Nisan tarihleri arasında Kültürpark’ta açılacak. Bu yıl 400 yayınevinin katılacağı fuar yaklaşık 150 kültür etkinliğini ziyaretçileriyle buluşturacak. Dokuz gün sürecek etkinler ve imza günlerinde yazarlar okurlarıyla tanışma ve buluşma fırsatı bulabilecek. Aralarında Sinâ Akyol, Canan Tan, Murathan Mungan, Yılmaz Özdil, Türkan Şoray, İlber Ortaylı, Deniz Kavukçuoğlu, Ayşe Kulin, Can Yılmaz, Zafer Algöz’ün bulunduğu pek çok değerli yazar fuarda okurlarını bekleyecek. 22. İzmir Kitap Fuarı Onur Konuğu Sinâ Akyol için TÜYAP tarafından editörlüğünü Enver Ercan’ın üstlendiği “50. Edebiyat Yılında Sinâ Akyol” armağan kitabı hazırlandı. Fuar süresince Sinâ Akyol’un da katılımıyla söyleşiler gerçekleştirilecek. Girişin ücretsiz olduğu 22. İzmir Kitap Fuarı 22-29 Nisan tarihleri arası saat 11.00 ve 20.00 arasında son günü 30 Nisan’da 19.00’a kadar ziyaret edebilecekler.

Sina Akyol Onur Konuğu

1950 yılında Ankara’da doğan Şair Sinâ Akyol, 22. İzmir Kitap Fuarı’nın onur konuğu olacak. Şair, 1971’de Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Yüksek Okulu’nu tamamladı ardından Ankara’da TRT Türkiye’nin Sesi Radyosu’nda program yapımcısı, İstanbul ve İzmir’de Reklam şirketlerinde reklam yazarı olarak çalıştı. İlk şiiri (Ölmek) 1967’de Çağrı dergisinde yayınlandı. Şiirleri İngilizce, Fransızca, Danca, Bulgarca, Romence, Yunanca, Litvanca, İtalyanca ve İspanyolca’ya çevrildi.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Bir Destandı Köy Enstitüleri

Read Next

Çocukların hayalleriyle döner bu dünya!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram