Kahramanın Sonsuz Yolculuğu

Fantastik edebiyat alanında önemli eserleri okurla buluşturan İthaki Yayınları, Joseph Campbell’ın kaleme aldığı Kahramanın Sonsuz Yolculuğu isimli kitabı okurla buluşturdu.

Mitlerin ve masalların gizemini çözmek için başvurulacak ilk kitap.

Fantastik edebiyat alanında önemli eserleri okurla buluşturan İthaki YayınlarıJoseph Campbell‘ın kaleme aldığı Kahramanın Sonsuz Yolculuğu isimli kitabı okurla buluşturdu.

“Elinizdeki kitabın amacı, pek de karmaşık olmayan bir örnekler yığınını bir araya getirip kadim anlamın kendi kendini ortaya çıkarmasını sağlayarak dinsel ve mitolojik figürler altında çarpıtılmış bazı gerçekleri aydınlatmaktır. Eski öğretmenler ne dediklerini bilirlerdi. Hele onların simgesel dilini okumasını bir öğrendik mi, öğretilerinin anlaşılması için bir derlemecinin yeteneğinden fazlasına ihtiyacımız yoktur. Fakat ilk önce simgelerin dilbilgisini öğrenmeliyiz ve ben, bu esrara bir anahtar olarak psikanalizden daha iyi bir araç bilmiyorum.

Psikanalizi konuya dair son söz olarak kabul etmesek bile, onun bir yaklaşım olarak iş görmesine izin verebiliriz. Buradan hareketle atılacak ikinci adım, dünyanın dört bir yanından bir dizi mitle halk hikâyesini bir araya getirmek ve simgelerin kendi adına konuşmalarına izin vermek olacaktır. Benzerlikler hemen gün yüzüne çıkacaktır; üstelik bunlar insanın gezegendeki binlerce yıllık ikameti boyunca yaşayageldiği temel gerçeklerin geniş ve şaşırtıcı biçimde değişmeyen bir ifadesini ortaya çıkaracaktır.” –Joseph Campbell

  • Kahramanın Sonsuz Yolculuğu
  • Yazar: Joseph Campbell
  • Çeviri: Sabri Gürses
  • Türü: Mitoloji-Roman
  • Baskı Yılı: Temmuz 2017
  • Sayfa Sayısı: 440 Sayfa
  • Yayınevi: İthaki Yayınları

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Harry Potter’ın iki yeni kitabı yolda

Read Next

17 usta şair ve yazarın ilk telif hikayeleri…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram