Kevin Wilson’dan ‘Bir Şey Olduğu Yok’ Raflarda • Kitap Eki  
TUDEM
 

Kevin Wilson’dan ‘Bir Şey Olduğu Yok’ Raflarda

 
TİMAŞ
Say Yayıncılık

Fang Ailesi ile okura kendini sevdiren Kevin Wilson’ın geçtiğimiz yıl büyük övgü toplayan ve New York Times çoksatanlar listesine giren son romanı Bir Şey Olduğu Yok, Selen Ak’ın çevirisiyle Domingo Yayınevi etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Lillian ve Madison’ın yatılı okulda başlayan beklenmedik dostlukları, Lillian’ın olaylı bir şekilde okulu terk etmesiyle mektuplara kalmıştı. Ta ki yıllar sonra yine bir mektupla gelen yardım çağrısına kadar.

Madison, Lillian’dan üvey ikizlerine bakıcılık yapmasını istiyor. Ama bir detay var: İkizler kızıp üzülünce alev alıyorlar. Gerçekten, alev alıyorlar. Kendilerine zarar vermeyen ama etraflarında ne varsa yakıp yıkan, korkutucu ve bir o kadar da göz alıcı alevler.

Ayrıntı Yayınları
Günışığı Kitaplığı

Bocalamakla geçen hayatında kaybedecek pek de bir şeyi olmayan Lillian, yazı çocuklarla geçirmeyi kabul ediyor. Üçü artık birbirlerine güvenmeyi, başkalarını umursamamayı –ve Madison’ın politikacı kocasından uzak durmayı– öğrenmek zorundalar. Peki ama Lillian gece uykusunda bile onlar yüzünden yanabileceği gerçeğiyle ne yapacak? Bir an önce onlardan uzaklaşmanın yollarını mı arayacak yoksa bu tuhaf güzellikteki çocuklarla el ele verip dünyanın karşısına mı dikilecek?

Birbirlerini anlamaya, dünyadaki küçük yerlerini bulmaya çalışan sıra dışı karakterlerin buluştuğu bu tuhaf, yumuşak ve eğlenceli roman, Kevin Wilson’ın olağanüstü ile olağanı aşılamadaki muazzam becerisini bir kez daha doğruluyor.

“Bu kitabın güzelliğini aklım almıyor. Her şeyiyle özgün, bir o kadar da muhteşem.” -Taffy Brodesser-Akner, New York Times

“Benzerini okumuştum diyeceğiniz tek bir satır yok. O kadar taze bir ses.” -Entertainment Weekly

(Tanıtım Bülteninden)

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Haber Merkezi

Read Previous

Türkiye’de pek de sıradan olmayan bir yaşam: Kim Bu / Lady Who

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *