Kevin Wilson’ın Son Romanı “Bir Şey Olduğu Yok” Türkçede

Olağanüstü ile olağanı aşılamadaki muazzam becerisini Fang Ailesi romanı ile gösteren Kevin Wilson’ın geçtiğimiz yıl yayımlandığında büyük övgü toplayan son romanı Bir Şey Olduğu Yok, Selen Ak çevirisiyle Domingo Yayınevi etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Wilson, birbirlerini anlamaya, dünyadaki küçük yerlerini bulmaya çalışan sıra dışı karakterlerin buluştuğu tuhaf, yumuşak ve eğlenceli bir roman olarak karşımıza çıkıyor.

Lillian ve Madison’ın yatılı okulda başlayan beklenmedik dostlukları, Lillian’ın olaylı bir şekilde okulu terk etmesiyle mektuplara kalmıştı. Ta ki yıllar sonra yine bir mektupla gelen yardım çağrısına kadar. Madison, Lillian’dan üvey ikizlerine bakıcılık yapmasını istiyor. Ama bir detay var: İkizler kızıp üzülünce alev alıyorlar. Gerçekten, alev alıyorlar. Kendilerine zarar vermeyen ama etraflarında ne varsa yakıp yıkan, korkutucu ve bir o kadar da göz alıcı alevler. Bocalamakla geçen hayatında kaybedecek pek de bir şeyi olmayan Lillian, yazı çocuklarla geçirmeyi kabul ediyor. Üçü artık birbirlerine güvenmeyi, başkalarını umursamamayı –ve Madison’ın politikacı kocasından uzak durmayı– öğrenmek zorundalar. Peki ama Lillian gece uykusunda bile onlar yüzünden yanabileceği gerçeğiyle ne yapacak? Bir an önce onlardan uzaklaşmanın yollarını mı arayacak yoksa bu tuhaf güzellikteki çocuklarla el ele verip dünyanın karşısına mı dikilecek?

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Ursula K. Le Guin’in Bilim Kurgu Romanı “Mülksüzler” Dizi Oluyor

Read Next

Evcil ve Rockçı Mamutlar

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *