Ursula K. Le Guin'in Bilim Kurgu Romanı "Mülksüzler" Dizi Oluyor • Kitap Eki  
TUDEM
 

Ursula K. Le Guin’in Bilim Kurgu Romanı “Mülksüzler” Dizi Oluyor

 
TİMAŞ
Say Yayıncılık

Dünyaca ünlü yazar Ursula K. Le Guin’in kült bilim kurgu romanı ‘Mülksüzler’ dizi oluyor. Şu an için dizinin yönetmeni ve oyuncuları belli değil.

Ursula K. Le Guin’in kült bilim kurgu romanı ‘Mülksüzler’, diziye uyarlanacak. 1212 Entertainment ve Anonymous Content’in başında yer aldığı projede Le Guin’in oğlu Theo Downes-Le Guin’in de geliştirme sürecini denetleyecek.

Variety’nin aktardığına göre, şu an için dizinin yayıncı platformu, senaristleri, yönetmenleri ya da oyuncuları gibi detaylar belli değil. 1212 Entertainment’tan Joshua Long ve Roberto Grande, uyarlama hakkında, “’Mülksüzler’, Ursula K. Le Guin’in bütün kitapları arasında günümüzle içgüdüsel bir yakınlık kurmayı başarıyor. Kitap, şu an içinde yaşadığımız dünyayla çok doğru bir şekilde eşleşiyor. Bilim kurgu türü üzerinde bu denli büyük etki yapmış çok az eser var ve bu kitabı yeni bir ortama uyarlama görevinin bizlere emanet edilmesinden dolayı gurur duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

Ayrıntı Yayınları
Günışığı Kitaplığı

Orijinal adı ‘The Dispossessed’ olan ve 1974 yılında yayımlanan kitap Türkçeye Metis Yayınları tarafından ‘Mülksüzler’ adıyla kazandırıldı. Hugo ve Nebula gibi prestijli ödüllerin sahibi olan eser, birbirlerinden yüzyıllar içerisinde korku ve güvensizlik duygularıyla uzaklaşan Anarres ve Urras adlı ikiz gezegenlerdeki hikâyeleri konu alıyor.

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Haber Merkezi

Read Previous

Yasemin Yazıcı’dan Çocuklar İçin: “Yazının Dansı”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *