Keyifli bir tatile nitelik katmak için gözlerden kaçmaması gereken 5 roman

Tatile çıkarken yanınızda hangi kitapları götüreceğinize karar vermediyseniz bu roman listesi tam size göre. Eğlenceli bir tatili daha nitelikli hale getirmek için size bu 5 romanı tavsiye ediyoruz.

Tatil boyunca sadece kitap okumak için köşenize çekildiğinizde doyurucu bir roman okumak isteyebilirsiniz. İşte bu durumda yanınızda götüreceğiniz kitaba doğru karar verebilmek önemli. Listemizde yer alan kitaplar kitapseverlerin beğeniyle karşıladığı kitaplar arasında yer alıyor.

TİMAŞ
TİMAŞ

1. Paris Köylüsü – Louis Aragon

Yapı Kredi Yayınları

Gerçeküstücülüğün öncü metinlerinden sayılan Paris Köylüsü, yazıldığı zamandan bu yana, ‘‘rüzgârda kuruyan çamaşırlar, atların kişneyişi, kuşlara atılmış yem, okunup bitmiş bir akşam gazetesi!’’ gibi olan hayatlarımızı büyülemeye devam ediyor ve tam anlamıyla bir edebiyat şöleni vaat ediyor…

2. Rüyalar Kitabı – Jorge Luis Borges

Kırmızı Kedi Yayınevi

Borges Rüyalar Kitabı’nda dünyanın bütün rüyalarını bir araya getiriyor. Babil Kitaplığı Borges’le başlayıp Borges’le bitiyor.

3. Evlilik Meselesi – Jeffrey Eugenides

Domingo Yayınevi

Bakir İntiharlar ve Middlesex’le adını çağdaş edebiyatın büyük ustaları arasına yazdıran Jeffrey Eugenides, Evlilik Meselesi’nde bize genç ve idealist olmanın, fikirler ve kitaplarla yanıp tutuşmanın coşkusunu hatırlatıyor.

4. Amazon’un Efendisi – Márcio Souza

Alakarga Yayınları

Devrim tarihinde kısa soluklu fakat heyecan verici bir saltanat dönemini anlatan Amazon’un Efendisi, bugünün Latin Amerika’sında en yetenekli yazarlar arasında gösterilen Márcio Souza’nın ilk kitabıdır.

5. Oswald Amcam – Roald Dahl

Can Yayınları

Dahl yetişkinlere hitap eden bu mizah dolu romanında 20. yüzyılın büyük isimlerini hınzırca selamlıyor. Proust, Einstein, Freud, Puccini, Renoir ve diğerlerini karakter olarak sunuyor okurlarına. Ülker İnce’nin özverili çevirisiyle yayımladığımız Oswald Amcam, büyük bir savaşla başlayan, kültürel ve teknolojik gelişmelerle devam eden çağa eğlenceli bir hatıra yolculuğu.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Ayın İnsafına Kalanlar

Read Next

Yunus Nadi Ödülleri sahiplerini buldu

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram