Kütüphanenizde yer açmaktan asla pişman olmayacağınız 11 kitap

Kitap Eki listelerinde en yeni çıkan kitaplardan dikkatimizi çekenleri önermekle birlikte, editörlerimizin ve Kitap Eki yazarlarının incelemelerinden yola çıkarak da listeler hazırlıyoruz.

Kimi zaman bir kitabı çok büyük beklentilerle alırsınız. Konusu ilginizi çekmiştir ama okurken beklediğinizi bulamazsınız. İşte tam bu noktada daha önce okumuş olanların tavsiyelerine ihtiyaç duyabilirsiniz.

Kitap Eki listelerinde en yeni çıkan kitaplardan dikkatimizi çekenleri önermekle birlikte, editörlerimizin ve Kitap Eki yazarlarının incelemelerinden yola çıkarak da listeler hazırlıyoruz. Hazırladığımız 11 kitaplık listede edebiyat başlığı altında farklı kategorilerden kitaplar yer alıyor. Seçkimizde yer alan kitaplara gönül rahatlığıyla kütüphanenizde yer açabilirsiniz. Şimdiden iyi okumalar…

1. Bugün Anne Gibi Değilim – Belma Fırat

ÖYKÜ – NotaBene Yayınları

Gökçesu Özgül’ün incelemesi için TIKLAYINIZ

Bugün Anne Gibi Değilim tüm kadınlardan aldığı parçaları bir araya getirip vücut bulan bir yapıt. Kitap birbirinden zengin, geniş bir hayal dünyasının ürünü öykülerden oluşuyor.

2. Evlilikler – Doris Lessing

ROMAN – DeliDolu Yayınları

Sima Sinemis’in incelemesi için TIKLAYINIZ

2007 Nobel Edebiyat ödülüne layık görülen Lessing dişil ve eril kozmik güçlerin çatışmalarına yer verdiği kitabında, cinsiyet rolleri, kadın erkek ilişkileri ve farklı yönetim biçimleri gibi konuları iç içe sorguluyor.

3. Değiştirilmiş Karbon – Richard K. Morgan

ROMAN – İthaki Yayınları

Serkan Atak’ın incelemesi için TIKLAYINIZ

Değiştirilmiş Karbon; özellikle diziyi sevmiş olanların mutlaka okuması gereken, diziyi izlememiş olanlarınsa keyif alacakları bir kitap olmayı başarıyor.

4. İçimdeki Gölge – Buket Tahmaz Savaş

ROMAN – Altın Kitaplar

Sülbiye Yıldırım’ın incelemesi için TIKLAYINIZ

Buket Tahmaz Savaş konusu, kurgusu, karakterleri ve nesnelerin birliğini iyi sağladığı sağlam bir roman sunuyor okuyucuya.

5. Emine’nin Yanında Konuşulmayacak Şeyler – Deniz Poyraz

ÖYKÜ – İletişim Yayınları

Evrim Sayın’ın incelemesi için TIKLAYINIZ

Deniz Poyraz; detayların içinde saklı beklenmedik sonlarıyla, mahalle kültürünün açmazları ve çocuklukta kalan anlarıyla, gizli kalmış kötülük ve daima açığa çıkacak olan bilincin direngenliğiyle sesleniyor mazimize ve âtimize.

6. Direniş – Ernesto Sabato

DeliDolu Yayınları

Pınar K. Üretmen’in incelemesi için TIKLAYINIZ

Direniş, daha yüce ve insanca bir dünya için değişme cesareti göstermeye çağıran bir manifesto. Yüz yaşına gelmiş bir çınarın, Arjantinli yazar Ernesto Sabato’nun bize miras kalan sözü. Direniş kısacık bir anlatıda büyük bir iç görü, deneyim ve bilgelik taşıyan bir kitap.

7. Y – Cem Akaş

Müjde Alganer’in incelemesi için TIKLAYINIZ

Y, kadınlar ve erkekler üzerine, arada sıkışmalar ve geçişler üzerine, toplum üzerine, ama en çok da koca dünyada yapayalnız kalmak üzerine bir mücadele romanı.

8. Pessoa Yaşadı Mı? – Jerónimo Pizarro

İNCELEME – Alakarga Yayınları

Aynur Kulak’ın incelemesi için TIKLAYINIZ

Alakarga Yayınları tarafından yayımlanan Pessoa Yaşadı Mı?, Pessoa gerçeğini, şair hakkında araştırmalar yapmış en yetkin kişi olan Jerónimo Pizarro‘nun kaleminden okuyucuya aktarmakta.

9. Konuşulmayan – Demokan Atasoy

GERİLİM – Maceraperest Kitaplar

Perge Dündar’ın incelemesi için TIKLAYINIZ

Hayatın aslında tuhaf bir girdap olduğuna dair değişik ama bir o kadar da güzel bir kitap yazmış Demokan Atasoy ve bence okumanız şart…

10. O Zaman Dans – Karine Lambert

ROMAN – Nebula Kitap

Zülfikar Yamaç’ın incelemesi için TIKLAYINIZ

O Zaman Dans, hayatın ikinci kez yaşama şansı verdiği bir çifti okurun karşısına çıkarıyor. Bunu o kadar sıcak bir dille yapıyor ki insanın içine işlemesi kaçınılmaz oluyor.

11. Hatırla – İsmail Güzelsoy

ROMAN – Doğan Kitap

İrem Genç’in incelemesi için TIKLAYINIZ

İnsanın ve insanca olanın, iyiliğin, dansın şuursuzca cezalandırıldığı, korku tünellerine kısılı kalmış ruhların çığlığının işitildiği bir roman “Hatırla”.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Y kromozomu yeryüzünden silindi, bu dünyada yalnızca kadınlar yaşıyor

Read Next

Macera Üçlüsü ve Zaman Yolcuları

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram