M.K. Perker ile Çizgi Atölyesi

İthaki Akademi ilgi çeken başlıklarda atölye çalışmalarına devam ediyor. İthaki Akademi’nin M.K. Perker tarafından yapılacak olan çizgi atölyesi çizim teknikleri, incelikleri, illüstrasyon, tip yaratma ve öykü kurgulama konularını geliştirmeyi hedefleyenler için başlayacak.

MK Perker ile 6 hafta sürecek olan Çizgi Atölyesi’ne katılım 15 kişiyle sınırlı olacak.
Tarih ve Saat: 17 Şubat – 24 Mart 2018 (cumartesi günleri) 15:00 – 18:00 arasında gerçekleştirilecek. Ücret ve diğer detaylar için TIKLAYINIZ

TİMAŞ
TİMAŞ

M.K. Perker Kimdir?

M.K. Perker (2 Kasım 1972) çizgi roman sanatçısı, karikatürist ve ilüstratördür. İlk karikatürü 1988 yılında Gırgır dergisinde yayınlandı. Dıgıl, Hıbır, LeMan, Penguen mizah dergilerinde; Sabah, Yeni Yüzyıl, Milliyet, Vatan, Star ve Radikal gazetelerinde çalıştı. 2001 yılında ABD’ye yerleşen Perker, The New York Times, The Washington Post, The Wall Street Journal, The New Yorker, The Progressive, MAD ve Heavy Metal gibi yayınlarda çizdi.

ABD’de yayınlanmış çizgi romanları arasında Cairo (DC Comics / Vertigo), dört albümlük Air serisi (DC Comics / Vertigo), iki albümlük Todd serisi (Image Comics) ve Insomnia Cafe (Dark Horse) yer alır. Society of Illustrators’ün ilk ve tek türk üyesidir.

Çizerliğin yanısıra müzik dergisi Rock Kazanı’nı (1992), çocuk çizgi roman dergisi Pilot’u (1998), aylık mizah dergisi Harakiri’yi (2011) ve tamamını kendi yazıp çizdiği çizgi roman dergisi Türk Mucizesi’ni (2014) yayınlamıştır. 2016 yılında Yelda Cumalıoğlu ile birlikte KaraKarga Yayınlarını kurdu. Halen Hürriyet gazetesinde günlük karikatürlerinin yanısıra Ece karakterini çizmektedir. Ayrıca Kara karga yayın yönetmenliğini yapmaktadır.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

‘Cihannüma’ restore ediliyor

Read Next

Dünyayı Gezmek İsteyen Horoz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram