Okumadan geçilmemesi gereken yeni yayımlanmış 7 kitap

Yeni kitaplar raflarda yerini almaya devam ediyor. Her ay binlerce kitap okurların beğenisine sunuluyor. Maalesef ki bu kitapların tamamı raflarda kendisine yer bulamıyor. Kitap Eki olarak olabildiğince fazla kitaba sayfalarımızda yer vermeye çalışıyoruz.

Kitap Eki listeleri, takipçilerimiz için oldukça dikkat çekici oluyor. Bizim önerilerimize göre okuma listelerini hazırlayan takipçilerimizi kaynaksız bırakmamak için çalışmaya devam ediyoruz. Tamamı yeni yayımlanmış olan 7 kitaplık listemiz oldukça nitelikli eserlerden oluşuyor. Farklı kategorileri tek bir listede buluşturduk ve sizlerin beğenisine sunduk. Şimdiden keyifli okumalar…

1. Kadın Savaşçılar – Irene Civico, Sergio Parra

Yabancı Yayınları

Kadın savaşçılar her taraftalar, sadece biraz dikkatli bakmak gerek. Bir düşünün… Anneniz, büyükanneniz, kız kardeşiniz, eski öğretmeniniz, belki o çok beğendiğiniz yazar… Ünlü olmasalar da hayata karşı gerçek birer rock yıldızı gibi dik duran tüm bu büyüleyici kadınlar onlar. İşte bu sebepten tüm dünya ayaklarına kapanmalı. Hemen şimdi.

Bu kitapta baş döndürücü 26 kadının hikâyesini derlendi. Bazı isimler tanıdık gelebilir, bazılarını ise ilk defa duyuyor olabilirsiniz ama hepsi yaptıklarıyla tarihte büyük bir önem taşıyor.

Kadın savaşçılar geldi ve gitmek gibi bir niyetleri yok!

2. Jack Angle’ın İbretlik Hayat Hikâyesi – Walt Whitman

Tekin Yayınevi

Ülker İnce’nin başarılı çevirisiyle Türkçeye kazandırılan ve edebiyat tarihi açısından son derece değerli olan eser, ana babasız bir çocuğun maceralarını, yozlaşmış bir avukatı, bir mirasın gizlenmesi ve açığa çıkarılması sırasında yaşanan şaşırtıcı olayları konu edinirken Whitman’ın sarsıcı kurgusunu ve muzip üslubunu da yansıtıyor.

3. Absürd Yeni Dünya – Fatih Altınöz

Çınar Yayınları

Fatih Altınöz, Absürd Yeni Dünya’da gündelik hayatın içinde sorgulamadan kabul ettiğimiz şeylerin aslında ne kadar tuhaf, saçma ve hatta anlamsız olduğunu anlatıyor. Altınöz’ün Kutsal Aile ve İktidarsızlar romanlarını sevenler bu denemeleri de sevecek.

4. Onlar Uyanırken – Gökhan Atılgan

Yordam Kitap

Onlar Uyanırken, bir günde on üç bin kopya satılan ilk baskısının üzerinden tam 50 yıl sonra, Türkiye Marksizminin yaşayan en önemli temsilcilerinden Metin Çulhaoğlu’nun ‘Sunuş’uyla yeniden okuyucuyla buluşmaktu.

5. Modern Avrupa Halkları Tarihi – William A. Pelz

Kolektif Kitap

Tarihi kim yapar? Kütüphaneleri dolduran ciltlerce kitaba göre reformu din adamları, coğrafi keşifleri seyyahlar, endüstri devrimini dâhiler, savaşları komutanlar yapmıştır; hak ve özgürlükler aydınların, monarşilerin yıkılması burjuvazinin, ülkelerin refahı yöneticilerin başarısıdır. William A. Pelz Modern Avrupa Halkları Tarihi’nde bu geleneksel anlatının karşısında durarak halkların tarihin nesnesi değil öznesi olduğunu savunuyor.

6. Göl Yazı – Enis Batur

Sel Yayıncılık

Enis Batur’dan, uyanık halde görülmüş düş sahnelerinin uyurgezer halde yazılmış versiyonlarından mürekkep bir anti-roman.

7. Kimdir Bu Mitat Karaman? – Doğu Yücel

Can Yayınları

Doğu Yücel’in bu sürükleyici yeni zaman polisiyesi güçlü bir kara mizah örneği, bir paranoya kuyusu, okudukça açılan, heyecan verici bir yeni Türkiye panoraması. Devamı gelsin isteyeceksiniz.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Voynich El Yazmaları; 600 yıllık sır!

Read Next

Kader Ağlarını Örerken

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram