Peki ya alt tarafı bir kitap değilse?

Merakla beklenen, ödüllü yazar Will Ferguson ’un kaleme aldığı MUTLULUK isimli kitap Çınar Yayınları etiketiyle okurla buluştu ve bir haftada ikinci baskı yaparak “mutluluk arayışımızı” bir kez daha sorgulattı!

Ödüllü yazar Will Ferguson, kara mizahla örülü romanında modern hayatın karanlık ve aydınlık yanlarını bir potada erittiği Mutluluk kitabıyla tüketim toplumunu sert bir şekilde eleştirirken yayıncılık sektörünü de iğneliyor ve kitapların mutlulukla olan ilişkisini düşündürüyor.

TİMAŞ
TİMAŞ

***

“Peki ya alt tarafı bir kitap değilse? Ya o asıl kitapsa?
Herkesin beklediği kitapsa? Hani, şu tüm dertlerimizi sona erdirecek, zayıflıklarımızı tedavi edecek ve iç çatışmalarımızı çözecek olan kitapsa?”

Önemli yayınevlerinden birinde çalışan editör Edwin de Valu’nun karşısına bir kişisel gelişim kitabı çıkar. Gizemli bir yazara ait olan bu kitap, editörüne göre pek de parlak bir eser değildir ama yayımlanmasıyla birlikte yer yerinden oynar. Kitabı okuyan insanların sayısı arttıkça yaşam şekilleri de değişmeye başlar; çoğu kişiye göre bir cennet haline gelen dünya, editör Edwin’e göre artık bir cehennemdir. Kitabın yaydığı mutluluk salgınına karşı editörün yapması gereken şey, gizemli yazarı bulup onunla yüzleşmek ve hayatı tekrar, mutluluğa kavuşmadığımız ama onu aradığımız o eski haline getirebilmek için mücadele etmektir.

“Bu sizi güldürebilecek bir kitap olsa da, yaşam şeklimizle ilgili rahatsız edici sorular sormaktan geri kalmıyor.” – Sunday Herald
“Will Ferguson insanın sıkıntılarına karşı kendi ilacını öneriyor: Mutsuzluğu kucaklayın. Hayatı yaşamaya değer kılacak olan budur.” – Sleazenation
“Ferguson çok yetenekli ve eğlenceli bir yazar.” – Time Out

  • Mutluluk
  • Yazar: Will Ferguson
  • Çeviri: Neşfa Dereli
  • Türü: Roman
  • Baskı Yılı: Ocak 2019
  • Sayfa Sayısı: 440 Sayfa
  • Yayınevi: Çınar Yayınları

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Peki Biz Ne Yapıyoruz?

Read Next

Dersim’in Bitmeyen Vedası

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram