Dünya barışının peşinde bir yolculuk hikayesi: Son Darin

Doğan Egmont’tan yayınlanmaya başlayan serinin ilk kitabı Son Darin dünyaya barışı getirmek için tehlikeli bir yolculuğa çıkan darin ile dostlarının hikâyesini konu alıyor.

“Bir zamanlar dünyada pek çok farklı tür birlikte yaşıyordu. Aralarında bir anlaşma yapıp birbirlerinin yaşam hakkına saygı duyacaklarına söz verdiler. Ancak biri bu anlaşmayı bozdu: Dünyayı savaş alanına çeviren bir insan.” 

Çağdaş çocuk edebiyatının ödüllü kalemi Katherine Applegate dostluk, barış, farklılıkları kabullenme, bir arada yaşama ve sevgi üzerine yürek ısıtan yepyeni bir kitap serisi ile okurlarıyla buluşuyor. Doğan Egmont’tan yayınlanmaya başlayan serinin ilk kitabı Son Darin dünyaya barışı getirmek için tehlikeli bir yolculuğa çıkan darin ile dostlarının hikâyesini konu alıyor.

Darin türünü daha önce duymuş muydunuz? Yumuşak kürkü ile başparmakları olan iki ayağının üzerinde yürüyüp konuşabilen darinlerin en önemli özelliği yalanın kokusunu almaları. Belki bu sebepten belki bunun gibi başka pek çok sebepten insanlar tarafından başlatılan savaşta geriye son bir darin kalmıştır: Byx. Hayatta kalmaya çalışan Byx, büyüklerinden duyduğu efsanelerin peşine düşerek başka darinleri aramak için tehlikeli bir yolculuğa çıkmaya karar verir. Bu yolculukta ona cesur vobik Tobble, aile mirasını koruma peşinde kılık değiştirmiş kız çocuğu Khara, ilkelerine bağlı felivet Gambler ve şerefli hırsız Renzo eşlik edecektir. Zorunluluktan bir araya gelen kahramanların kısa zamanda bir aileye dönüştüğü sevgi ve cesaret dolu bu yolculuk, sadece darinleri değil dünyadaki diğer tüm türlerin varlığını tehdit edecek bir sırrın da ortaya çıkmasına vesile olacaktır.

Katherine Applegate Kimdir?

Applegate 1956 yılında Amerika’da doğdu. 2013 yılında Ben, Yalnız Ivan adlı kitabıyla Newberry Ödülü’nü kazanan Applegate’in Home of the Brave adlı kitabı School Library Journal tarafından Yılın En İyi Kitabı seçilmiş ve Golden Kite ödülü ile çocuk kitaplarında Josetta Frank Ödülü almıştı. Eşi Michael Grant ile dünya çapında 35 milyon kopyadan fazla satan Animorphs serisini yazan Applegate, 2015 yılında yayınlanan Görünmez Kedi kitabı New York Times çok satanlar listesine girmişti. 2018’de özlemlerin ve umutların fısıldandığı bir ağacın hikayesini anlattığı Dilek Ağacı kitabı ile Amerikan Yayıncılar Birliği tarafından verilen E.B. White Ödülü’ne layık görüldü. Applegate eşi, iki çocuğu ve evcil hayvanıyla California’da yaşıyor.

  • Son Darin
  • Yazar: Katherine Applegate
  • Türü: Gençlik – Fantastik
  • Baskı Yılı: Mayıs 2019
  • Sayfa Sayısı: 372 Sayfa
  • Yayınevi: Doğan Egmont
Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

ANNE FRANK’IN ESKİ MEKTUPLARI GÜN YÜZÜNE ÇIKTI

Read Next

Kütüphanedeki Beden

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *