Stephen King’in İlk Çocuk Kitabı Çıkıyor

Charlie The Choo-Choo (Çuf Çuf Charlie) adındaki kitap, Kara Kule serisinde gördüğümüz Makinist Bob ve en iyi arkadaşı tren Charlie’yi anlatıyor.

Yazdığı onlarca romanla bizi varlığından dahi haberdar olmadığımız korkularımızla yüzleştiren Stephen King şimdi de çocuk edebiyatına el attı. Önümüzdeki ay Simon & Schuster etiketiyle yayınlanacak kitabın üzerinde Beryl Evans ismi yer alsa da bu aslında Richard Bachman gibi King’in kullandığı takma isimlerden birisi. Kitabın illüstrasyonları ise Ned Dameron’a ait.

Eğer Kara Kule’yi okuduysanız neden bahsedildiğini şimdiye kadar anlamışsınızdır. Bilmeyenler için anlatmak gerekirse; Charlie’yle ilk kez Kara Kule’nin üçüncü romanı Çorak Topraklar’da karşılaşmıştık. Jake’in Manhattan Kafa Lokantası’dan satın aldığı Beryl Evans imzalı Çuf Çuf Charlie kitabı, eskidiği için makinisti Bob ile beraber emekli edilen bir buharlı treni konu alıyordu. Tabi bu küçük çocuk masalı hikayeye öylesine eklenmemişti, Çorak Topraklar içerisinde önemli bir yeri vardı. Charlie daha sonra Cep isimli romanda lunaparktaki bir eğlence treni olarak tekrar karşımıza çıktı.

Çuf Çuf Charlie kitabının Stephen King evreninden bizim dünyamıza geçişi ise geçtiğimiz Comic-Con’da oldu. Ancak sadece 150 adet basılan kitap -haliyle- dakikalar içerisinde tükendi. Muhtemelen yakında gelecek olan Kara Kule filminin de etkisiyle kitap şimdi piyasaya sürülüyor. Simon & Schuster’in yayınladığı tanıtım metni şöyle:

Makinist Bob’un bir sırrı var: Treni, Çuf Çuf Charlie, aslında canlı… ve onun en iyi arkadaşı. Meşhur yazar Beryl Evans’tan ve çizer Ned Dameron’dan arkadaşlık, sadakat ve sıkı çalışma üzerine bir hikaye geliyor.

Kaynak: KayıpRıhtım

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

İki cehennem bir arada!

Read Next

Aslı Der ve Behiç Ak “Çocuk Kitaplarıyla Felsefeye İlk Adımlar” söyleşisinde buluştu

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram