Süper Çocuklar serisinin heyecan dolu yeni serüveni; Süs Delisi

Aytül Akal’ın farklı yeteneklerini keşfederken ortak amaçlar etrafında toplanan Süper Çocuklar serisinin heyecan dolu yeni serüveni Süs Delisi yayımlandı!

Ödüllü yazar Aytül Akal’ın çok sevilen Süper Çocuklar serisinin dördüncü kitabı Süs Delisi, Tudem Yayınları etiketiyle raflardaki yerini aldı. 8-10 yaş aralığındaki kitapseverlere hitap eden Süs Delisi gizemli ve parlak bir nesnenin peşine düşen bir grup öğrencinin maceralarını konu ediyor.

Tatilde canı çok sıkılan Mete’nin hayatı hızla geçip giden arabadan düşen parlak bir broş ile hareketlenir! Broşun, gizemli arabanın sırrını çözmek ve Gamze’nin bir süredir haber alınamayan ünlü moda tasarımcısı halasını bulmak için Süper Çocuklar kolları sıvar. Renklere, kokulara ve seslere karşı hassas kahramanlarımızı yeni bir macera beklemektedir…

Hayatın her alanında, başkalarının tasarımlarını, düşlerini, yaratıcılıklarını sahiplenmek isteyenlerin çıkabileceğini anımsatan Süs Delisi, özgün olanın daima en önde olacağının altını çiziyor. Kitap, okurlara ortak bir hedef uğruna tek yürek olma bilincini aşılıyor.

Serinin önceki halkalarından bağımsız olarak da okunabilen Süs Delisi, Yusuf Tansu Özel’in ilgi çekici resimleriyle hayat buluyor.

“Süper Çocuklar serisinde, üç çocuğun maceraları merkeze alınsa da arka plan bilimsel gerçeklerle örülmüş. Her birinin farklı bir özel yeteneği olan, bu sayede olayları çözebilen bu çocuklar, farklılıklarımızla bir arada yaşamanın derin anlamını yansıtan semboller.” Cumhuriyet Kitap

Aytül Akal Kimdir?

Çocukluğundan itibaren hep yazar ya da şair olmak istedi. 1974’te başlayan yazın serüvenini, 160’ı aşkın şiir, öykü, masal, tiyatro oyunu ve roman türünde eserle sürdürdü. Çocukların kişilik gelişimi ve kendilerini tanımaları konusunda çalışmalar yaptı. Pek çok masalı ve öyküsü, Almancaya, İngilizceye, İspanyolcaya, Farsçaya, Bulgarcaya, Macarcaya ve Arapçaya çevrilerek Almanya, Bulgaristan, İran, Mısır, Bolivya, Macaristan, Avusturalya ve Azerbaycan’da yayımlandı. Eserleri ile yüz binden fazla çocuğa ulaştı.

  • Süs Delisi
  • Yazar: Aytül Akal
  • Türü: +8 Roman
  • Baskı Yılı: Mayıs 2018
  • Sayfa Sayısı: 128 Sayfa
  • Yayınevi: Tudem Yayınları

 

Okuma önerisi!

Dönüşüm – Franz Kafka

Serdal Keskin’in incelemesi; “Gregor Samsa’nın Dönüşümü
yazının tamamını okumak için TIKLAYINIZ

Kafka, Dönüşüm romanında belki de Gregor gibi dönüşüme uğrayan ve sesini duyuramayan insanların çığlığını duyurmakta ya da kendi çığlığını atmaktadır!

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

1100 Yazar Adayı Yaratıcı Yazarlık Festivali’nde Buluşuyor

Read Next

Yunanistan gezisi için yol arkadaşı; Zeytin Ağacının Gölgesinde Yunanistan

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *