Yüz Yüze Konuşmalar: Yaşayan Edebiyat Gala Gecesi gerçekleşti

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle Telif Hakları Derneği tarafından gerçekleştirilen ve edebiyat dünyamızda bir ilk olan elli edebiyatçımızın bir arada kayda geçirildiği çalışma muhteşem gece ile edebiyatseverler, basın ve kamuoyuna duyuruldu.

Gecede konuşan Bakan Yardımcısı Ömer Arısoy genç nesillere edebiyatımızın birikimini aktarmanın önemine değinerek çalışmada yer alan edebiyatçılara ve bu çalışmaların ortaya çıkmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Çalışmada emeği geçenler adına söz alan proje yayın kurulu üyesi Prof.Dr. Alladdin Karaca ise bir buçuk yıllık uzun bir çalışmanın ve geniş bir kadronun emeğinin ürünü olan Yüz Yüze Konuşmalar: Yaşayan Edebiyat çalışmasının önemini vurgularken çalışmanın devamının yapılması gerektiğinin altını çizdi.

Telif Hakları Derneği başkanı Cafer Vayni ise derneğin hedefinin bu çalışmayı sanatın diğer dallarına da yaygınlaştırmak olduğunu belirtti.

Gecenin sonrasında çalışmada yer alan yaşayan edebiyatçılarımızdan geceye katılanlar tek tek sahneye çağrıldı. Edebiyatçılarımız duygularını paylaşırken salondaki edebiyatseverler bir edebiyat şöleni yaşadı.

Gece her edebiyatçı için hazırlanan belge filmlerden Adnan Özyalçıner’e ait olan film izlenerek tören sonlandı.

Sonrasında ise edebiyatçılarımızın portrelerinin yer aldığı Ali Çağan Uzman sergisi ve kokteyl ile gece noktalandı.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Kayıpların Ardından

Read Next

Refik Durbaş’tan Türkiye’nin kültürel tarihi: Edebiyat Anılarda Yaşar

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *