48. İstanbul Müzik Festivali’nin Açılış Konseri Ücretsiz İzlenebilecek

Bu yıl 48’incisi düzenlenen İstanbul Müzik Festivali’nin 18 Eylül’deki açılış konseri ücretsiz erişime açılacak.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen 48. İstanbul Müzik Festivali açılışını Tekfen Filarmoni Orkestrası’nın konseriyle yapacak.

“Beethoven’ın Aydınlık Dünyası” temasıyla gerçekleşecek festivalin açılış konseri, İKSV YouTube kanalında ve online.iksv.org/muzik adresinde ücretsiz olarak yayımlanacak.

Türkiye’den ve dünyadan izlenebilecek

Şef Aziz Shokhakimov yönetimindeki orkestranın sahnede keman sanatçısı Emre Engin’e eşlik ettiği konserin kaydı Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs Meydanı’nda gerçekleştirildi. Koronavirüs önlemleri altında, yalnızca sınırlı sayıda Lale Kart üyesinin katılımıyla gerçekleşen konserde Beethoven, Mozart, Prokofiev ve Bartok’tan eserler seslendirildi.

Konserin kaydı 18 Eylül Cuma akşamı saat 20.00’den itibaren İKSV YouTube kanalında erişime açılacak. Konser tüm Türkiye’den ve dünyadan ücretsiz izlenebilecek.

Konser öncesinde  İKSV Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı’nın açılış konuşması ile festivalin sunduğu ödüllere dair gösterimler yapılacak.

Her gün yeni bir konser erişime açılacak

Festivalin devam ettiği 18 Eylül – 5 Ekim tarihleri arasında her gün yeni bir konser erişime açılacak ve bir ay boyunca yayında kalacak.

İzleyiciler bilet satın alıp izlemeye başladıkları konserlere yedi gün boyunca erişim sağlayabilecek. Festival konserlerini cep telefonu, tablet, bilgisayar ekranı ve akıllı televizyon gibi farklı cihazlarla izlemek mümkün olacak.

Ücretsiz etkinlikler de takip edilebilecek

Festival kapsamında konser kayıtlarının yanı sıra sanat tarihi ve müzik üzerine anlatımlar, konser öncesi söyleşileri ve çocuk atölyeleri gibi dijital içerikler de ücretsiz olarak erişime açılacak. Ücretsiz etkinlikler yine İKSV YouTube kanalından takip edilebilecek.

Festival kapsamında kayda alınan 20 konserin tümüne ise festivalin dijital platformu online.iksv.org/muzik adresinden erişmek mümkün olacak.

Pandemi sebebiyle bu yıl programındaki tüm konserler çevrimiçi yayımlanacak

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Ruben Östlund Yeni Filmi İçin Sete Dönüyor

Read Next

‘South Park’ Pandemi Özel Bölümüyle Ekranlara Dönüyor

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram