Anneliğinin Binbir Hali Bu Kitaplarda!

Ticari kaygılarla köpürtülen kampanyalar ve deliliğe dönüşen hediye furyasını bir kenara bırakıp sizler için anneleri konu alan kitaplardan bir seçki hazırladık.

Baharın gelişi, doğanın uyanışı, tohumların filiz vermesi demek. Anneleri anmak ve onurlandırmak için mayıs ayının seçilmesi anlamlı, her ağaç her çiçek uyku mahmurluğunu çoktan attı.

Kimi kaynaklara göre kökeni Sümerlere dayanan anneler günü geleneği, modern haliyle neredeyse 150 yıllık bir geçmişe sahip. Ticari kaygılarla köpürtülen kampanyalar ve deliliğe dönüşen hediye furyasını bir kenara bırakıp sizler için anneleri konu alan kitaplardan bir seçki hazırladık. Anneliğin binbir hali bu kitaplarda!

TİMAŞ
TİMAŞ

Emiyor mu? Mükemmel Annelik Beni Teğet Geçti – Hande Birsay

Anneliğe hınsız bir bakış, herkesin her şeyi bildiği bir dünyada kendi yolunu bulmaya çalışan bir kadın, hatasıyla günahıyla ama hep sevgiyle büyüyecek bir çocuk. Mükemmel anneliğin teğet geçtiği bütün kadınlara!

Ses Hızı – Eric Bernt 

Otizmli bilgeleri bir araya getiren bir kulüp, daha önce kaydedilmemiş sesleri yeniden yaratan bir icat ve tüm dünyanın peşine düştüğü, annesinin sesini bir kez olsun duyabilmek için her şeyi yapmaya hazır Eddie Parks. Hollywood gişe filmleri yazarı Eric Bernt’in romanı Ses Hızı, soluk soluğa bir macera, bir yandan da annesinin sesi için dünyayı karşısına alan bir özel çocuğun dokunaklı hikayesi. 

Keşke Anne Babam da Okusaydı Dediğiniz Kitap – Philippa Perry

Bu basit bir ebeveynlik kitabı değil.
Kusursuz annelik yok, kusursuz aile yok. Bu kitap çocuklarımızla nasıl ilişkilerimiz olduğu iyi bağ kurabilmeyi neyin engellediği ve bu bağın nasıl geliştirilebileceği hakkında.

XX – Angela Chadwick 

İki kadının erkek kromozomları olmadan çocuk sahibi olma mücadelesini konu alan roman İngiliz yazara Polari Ödülü’nü kazandırdı. Guardian’ın yılın kitapları arasında gösterdiği XX, annelik kurumunu kıyasıya tartışan, başka türlü bir aile mümkün diyen cesur bir roman. 

Kristin Hannah- Ateşböceği Yolu

Her ne kadar dizisi daha çok konuşulsa da dostluğa, aileye ve anneliğe dair çok güzel ipuçları içeren, finalinde gözyaşlarınızı tutamayacağınız bir roman. 

Chris Cleave- Kundakçı

“Aptal değilsiniz.
Kusursuz anne diye bir şey olmadığını biliyorsunuz.
Diğer pek çok kitap size olduğunu söyleyecektir ama bu kitap size yalan söylemeyecek.
Zayıftım ve ihanet ettim ve cezalandırıldım ama Tanrım bütün bunlar sırasında çocuğumu sevdim.”

Çarpıcı bir roman. 

Jodi Picoult Romanları 

Zorlu konuların üstesinden empati ve edebiyatın gücüyle gelen, 40’tan fazla dilde milyonlarca okuru olan, Türkiye’de de çok sevilen Jodi Picoult, yarattığı anne karakterleriyle biliniyor. Her romanında karşımıza özel bir anne mutlaka çıkıyor, daha önce hazırladığımız haberimize göz atın ve külliyattan bir roman seçin!

TIKLAYIN >> https://kitapeki.com/empati-kralicesi-anlatiyor/

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

ANNELER İÇİN NEFES ALMA REHBERİ

Read Next

GÖKÇUKURU BİR PENCERENİN ADIDIR

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram