Aşkın çekiciliği bilimsel formüllere sığar mı?

Hayat bir formül şişesine sığar mı? DEX’ten yayımlanan Kimya Dersleri bu sorudan hareket romantik olduğu kadar eğlenceli bir gençlik aşkı hikayesi anlatıyor.

Hayat bir formül şişesine sığar mı? DEX’ten yayımlanan Kimya Dersleri bu sorudan hareket romantik olduğu kadar eğlenceli bir gençlik aşkı hikayesi anlatıyor. Meredith Goldstein’in Türkçe’de yayınlanan bu ilk kitabı trajedi ile neşenin iç içe geçtiği umut dolu bir hikaye anlatıyor.

17 yaşındaki Maya mutluluk denklemini çözdüğüne emindir. Sahip olduğu mükemmelin beden bulmuş hali denebilecek erkek arkadaşı, annesinin ölümünün ardından bu kayıptan sağlam bir ruh hali ile çıkmasına yardımcı olan iki “nerd” arkadaşı ve rüyalarını süsleyen MIT’de staj imkanı… Bir insan daha ne ister ki? Demeyin. Çünkü hiçbir şey sonsuz değil.

Erkek arkadaşı Whit’in ani ayrılığı ile her şeyi alt üst olan Maya kaybettiği aşkı yeniden yakalamaya yemin eder. Annesinden miras kalan gizli araştırma notlarına ulaşan Maya etkili bir aşk serumu ile Whit’i geri kazanmanın peşine düşer. Ama kural bir zorla güzellik olmaz. Kural iki gerçek aşkın nereden geleceği de hiç belli olmaz. Ve böylece Maya Whit’in peşinden gitmeye söz verdiği sırada hayatın o hazırladığı sürprizlerden bihaber eğlenceli bir maceraya da adım atmış olur.

  • Kimya Dersleri
  • Yazar: Meredith Goldstein
  • Çeviri: Talin Ataman
  • Türü: Edebiyat
  • Baskı Yılı: Temmuz 2019
  • Sayfa Sayısı: 288 Sayfa
  • Yayınevi: DEX
Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Müzik Teorisi Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Read Next

Berk ve Çıp Çıp Dedektif Oldu

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *