Ayrıntı Yayınları’ndan Ankara Üniversitesi’ne Ders Gibi Yanıt

Ayrıntı Dergi editörü Dinçer Demirkent, 7 Şubat’ta Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi’ndeki görevinden ihraç edilmişti.

Ankara Üniversitesi, düzenlediği roman ve öykü ödülünün duyurusu konusunda yardım için, Ayrıntı Dergi’ye bir mesaj göndererek, destek istedi.

Ödülle ilgili bilgilerin yer aldığı duyuru metninde, Ayrıntı Dergi’den yarışmanın duyurulması ve katılım için destek çağrısında bulunuldu. Ayrıntı Yayınları’nın bünyesinde yayın yapan Ayrıntı Dergi’den Ankara Üniversitesi’ne ders gibi bir yanıt geldi. Sosyal medyadan duyurulan yanıtta şöyle denildi:

“Duyurunuz için teşekkür ederiz. Ancak Ankara Üniversitesi gibi bizim yazarlarımızın ve editörlerimizin içinde olduğu bilim insanlarını hiçbir gerekçeye dayanmadan kurumlarından atan, onlara karşı tacizlerini sürdüren, üniversite olmanın hiçbir refleksini göstermeyen bir kurumun vereceği ödülleri güvenilir bulmuyor, yazarlarımızın Erkan İbiş’ten ödül almasının bize prestij değil utanç getireceğini düşünüyoruz.”

Ayrıntı Dergi editörü Dinçer Demirkent, 7 Şubat’ta Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi’ndeki görevinden ihraç edilmişti.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Haydarpaşa’daki ‘Kitap Günleri’nde zeytin fidanı dağıtıldı

Read Next

Watson Olmayı Bırak Holmes Ol!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram