Çocukların problem çözme becerilerini geliştiren “acayip” bir kitap!

Şair Kısakulak ile Bay Mucittaş ve Ailesi isimli kitaplarından tanıdığımız ödüllü yazar ve çizer Eva Furnari, Boborildo Problemleri ile yine matrak bir dünyadan sesleniyor.

Boborildo Problemleri’nde, kendilerine her daim problem çıkarmak ve ortalığı birbirine katmak gibi kötü huyları bulunan sevimli Boborildoların günlük yaşantılarından kesitler sunan ele avuca sığmaz bir öykü anlatılıyor.

7 yaş ve üzeri çocuklar, meraklı Boborildoların birbirinden komik problemlerine matematiksel ve mantıksal çözümler bulmaya çalışırken hem eğleniyor hem de zekâlarını ve hayal güçlerini geliştirme fırsatı yakalıyorlar.

TİMAŞ
TİMAŞ

Problem çözmek çocuk oyuncağı! Peki ya Boborildo Problemlerini çözmek? Pek çokları için fena halde akıl almaz, sıradışı ve karmaşıklar. Üstelik alabildiğine de komikler!..

Yalın çizgilerini mizahtan beslenen evrensel öykülerle buluşturan Eva Furnari, Boborildo Problemleri ile bu kez okurlarını hikâyenin bir parçası olmaya çağırıyor! Öyle ki; kitapseverler, yüzlerine yerleşen kocaman bir gülümsemeyle kendilerini Momofo, Dodomilo, Toberto ve diğer Boborildoların problemlerine çözüm üretmekten alıkoyamıyorlar. 

Özgün hikâyesi ve pastel tonlardaki resimleriyle dikkati çeken Boborildo Problemleri, bilim ve matematik gibi konulara değinen eğlenceli anlatımının yanı sıra okurlarına yönelttiği açık uçlu sorular sayesinde çocukların hayal güçlerini ve mantık yürütme becerilerini geliştirmeye katkı sağlıyor.

  • Boborildo Problemleri
  • Yazar: Eva Furnari
  • Resimleyen: Eva Furnari
  • Çeviri: Rauf Ateş Ertürk
  • Türü: Çocuk, 7+
  • Baskı Yılı: Eylül 2018
  • Sayfa Sayısı: 32 Sayfa
  • Yayınevi: Tudem Yayınları

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Modern dünyanın maddi kökenleri: Kapitalizm ve Kölelik

Read Next

Paslı Bir Kelime; Umut

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram