Bu Kitap, Pink Floyd’a, Ay’ın Karanlık Yüzüne Bir Yolculuk…

Aralarında Edgar Allan Poe, Bergen, Audrey Hepburn, Bertolt Brecht, Abidin Dino, Şeyh Bedrettin ve Mahatma Gandi’nin biyografilerinin de bulunduğu Destek Yayınları biyografi serisinin yeni kitabı, müzik tarihine damgasını vurmuş bir grup olan Pink Floyd’un anlatıldığı Kilidi Açamazsan Kır Kapıyı okurlarla buluştu.

Hafızalardan silinmeyen şarkıları ve unutulmaz sahne şovlarıyla müzik tarihine adını yazdıran efsanevi grup Pink Floyd’un yolculuğunu Fatma Berber ve Sümeyra Teltik kaleme aldı.
Grubun yirmi dört yıl sonra ilk kez tam kadro bir araya gelip çaldığı, Hyde Park’taki Live 8 konserinin büyülü atmosferiyle açılan kitabın bölümleri arasında gezinirken grup üyelerinin hikâyelerine henüz kolej yıllarından itibaren tanıklık edeceksiniz.

“Çocuk büyüdü, düş bitti…”

Pink Floyd, açılmakta direnen kapılar karşısında pes etmeyen, kapıları kırmak zorunda kalsa da muhakkak sonunda açmayı başaran asi çocukların sözcüsüydü. Sadece müzikte çığır açmadı Pink Floyd, baskıya ve dayatmalara direnç gösterenlerin kalbinde, hayallerinde, isyanlarında ve itirazlarında yepyeni ufuklar açtı. Pink Floyd yalnızca bir müzik grubu değil bir yaşam biçimi ve felsefeydi de aynı zamanda.
Pink Floyd çağını aşan, zamanın ötesinde müzikten başka şansı olmayanların yolculuğuydu.
Onlar kendi yolculuklarında kilitli kapılarla karşılaştılar. Yaptırımlarla, yasaklarla, baskılarla, zincirlerle ve sürü dayatmasıyla… Ama hep birlikte itiraz etmenin ve direnmenin bir yolunu buldular:
Müzik!
Bu kitap, Pink Floyd’a, Ay’ın karanlık yüzüne bir yolculuk… Belki de asıl karanlık kırılamayan kapılardı.
O zaman yön ver güneşin kalbine doğru!
Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Aşkın Sınıfsal Hali

Read Next

Harry Potter Serisinin Yazarından Yepyeni Özgün Bir Masal: Ickabog

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *