“Çok param olsa böyle bir kütüphane yapardım” diyen var mı?

O kadar kitabın hepsi okunabilir mi? İşten, güçten buna vakit ayrılabilir mi bilemeyiz ama yine de bu kütüphaneyi takipçilerimizin görmesini istedik.

Dünyanın en ünlü modacılarından biri olan Karl Lagerfeld, türüne az rastlanır bir kütüphaneye sahip. Lagerfeld’in kütüphanesine ait olan fotoğrafları incelediğinizde siz de böyle bir kütüphaneye sahip olmak isteyebilirsiniz.

TİMAŞ
TİMAŞ

Öncelikle bu kadar büyük bir kütüphaneye sahip olabilmek için kocaman bir evinizin olması gerekir. Böyle büyük bir eve sahipseniz bu kütüphanenin benzerini kurmak için bir engeliniz olduğunu sanmıyoruz.

O kadar kitabın hepsi okunabilir mi? İşten, güçten buna vakit ayrılabilir mi bilemeyiz ama yine de bu kütüphaneyi takipçilerimizin görmesini istedik.

1.

 

2.

 

3.

 

4.

 

5.

 

6.

 

7.

 

8.

 

9. Konu dışı ama bu da bizim en sevdiğimiz;
“Yüksel’in Kütüphanesi”

Osmaniye‘de evlerinin altındaki ahırı yaklaşık 2 yıl önce elindeki 150 kitapla kütüphaneye dönüştüren 18 yaşındaki Hüseyin Ege Kök, bugün Türkiye’nin dört bir yanından gelen yardımlarla topladığı 10 bini aşkın kitabı koyacak yer bulmakta zorlanıyor.

Hüseyin Ege Kök‘ün, Karl Lagerfeld kadar parası yok. Ama Hüseyin herşeyin para olmadığını ve insanın hayallerine bir şekilde ulaşılabileceğini, kurduğu bu kütüphane ile herkese gösterdi. Karl Lagerfeld’in kurduğu kütüphaneye çoğumuz imrenek bakmış olabiliriz. Ancak Hüseyin Ege Kök’ün kurduğu kütüphane ve onun güzel kalbi karşısında saygıyla eğiliyoruz…

İlgili haber için TIKLAYINIZ

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Okuduktan sonra başkalarına da tavsiye edebileceğiniz 10 kitap

Read Next

Dosya; “Edebiyatta Suç ve Suçlu”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram