Dalay Lama Ve Desmond Tutu’dan Mutluluk Üzerine Eşsiz Bir Sohbet…

Nobel Barış Ödüllü iki ruhani liderin, Dalay Lama ve Desmond Tutu’nun buluşma su, herkesi bu iki sıra dışı adamın mutluluk üzerine yaptıkları eşsiz sohbeti izlemeye davet ediyor. Dalay Lama’nın sekseninci yaş günü için bir araya gelen, gezegendeki en mutlu ve en şefkatli iki adam, beş gün süren bu buluşmada kafa kafaya verip mutluluğu yakalamanın yollarını konuşuyor. Videoda kısa görüntülerinin yer aldığı sohbetin tamamı ise hep kitap’ın yayımladığı Mutluluğun Kitabı’nda okurları bekliyor.

Tibet Budizmi’nin ruhani lideri 14. Dalay Lama Hazretleri Tenzin Gyatso ve Güney Afrika Emekli Başpiskoposu Desmond Mpilo Tutu’nun bir araya geldiği video, zamanın ötesinde bir soruyla açılıyor: “Mutluluk Nasıl Yakalanır?” Birbirleriyle arkadaş olacaklarını tahmin dahi etmeyen iki adam, beş günlük kısa buluşmalarının ötesine geçen bir bağı paylaşıyor ve en çok önem verdikleri konu ‘mutluluk’ hakkında fikirlerini paylaşıyorlar. İkilinin birlikte şehri gezdiği, yemek yedikleri, şakalaştıkları görüntülerin de yer aldığı video, Dalay Lama ve Desmond Tutu’nun eşsiz dostluğunu tüm doğallığı ve içtenliğiyle yansıtıyor.

Kalplerinin birbirlerine ne kadar benzediğini keşfeden Nobel Ödüllü iki ruhani liderin mutluluk ve sevinç üzerine gerçekleştirdikleri sohbet, ortak yazarları Douglas Abrams’ın dünyanın dört bir yanından gelen soruları yönlendirmesiyle renkleniyor. Dalay Lama ve Desmond Tutu’nun Mutluluğun Kitabı’na uzanan bu çok özel sohbetinin tamamı ise, hep kitap aracılığıyla okurlara ulaşıyor.

Okurlara durmadan değişen bir dünyada nasıl mutlu olunacağını, nasıl sevinç duyulabileceğini anlatan Mutluluğun Kitabı, Cemre Ömürsuyu Seyis’in çevirisi ve hep kitap logosuyla raflarda! 

“Sorunun kendisi zamanın ötesinde olsa da onların cevabı tam da günümüzde anlam buluyor.” – Time Magazine

“Okurlara iki ruhani liderden pırıl pırıl, bilgece ve anında işe yarayacak bir armağan. Kitap en zor koşullar altında bile mutluluğun herkes için mümkün olduğu konusunda umut veriyor ve bunu elde etmek için tertemiz bir yol tanımlıyor.” – Publishers Weekly

“Dünyanın mutluluk ve şefkate her zamankinden daha çok ihtiyacı var. Bunu bize Başpiskopos Desmond Tutu ve Dalay Lama’dan daha iyi kim anlatabilir? Bu güzel kitap bizi onların dostluğuna doğru yolculuğa çıkarırken onların bilgeliğini de armağan ediyor. Dünyamızda parlak bir umut ve sevgi noktası.” – Sir Richard Branson

DALAY LAMA HAKKINDA

Tibet halkının ve Tibet Budizmi’nin ruhani lideri 14. Dalay Lama Hazretleri Tenzin Gyatso, 1935’te Tibet’in kuzeydoğusunda yoksul bir ailede doğdu. İki yaşındayken, kendinden önceki 13. Dalay Lama’nın reenkarnasyonu olduğu fark edilen Dalay Lama; 1989’da Nobel Barış Ödülü ve 2007’de Amerikan Kongresi Altın Madalyası aldı. İyilik ve şefkat, dinler arası anlayış, çevreye saygı ve hepsinden çok dünya barışı için seyahat eden Dalay Lama, Dharamsala, Hindistan’da sürgünde yaşıyor.

DESMOND TUTU HAKKINDA

Güney Afrika’daki adalet ve ırksal uzlaşma mücadelesinin önde gelen liderlerinden Güney Afrika Emekli Başpiskoposu Desmond Mpilo Tutu, 1984’te Nobel Barış Ödülü’ne, 2009’da ise Başkanlık Özgürlük Madalyası’na layık görüldü. 1994’te Nelson Mandela tarafından Güney Afrika Hakikat ve Uzlaşma Komisyonu’nun başkanlığına atanan Başpiskopos Tutu, öncü bir ahlaki ses ve bir umut ikonu olarak kabul edilir. Hayatı boyunca, dünyanın her yerindeki insanların ihtiyaçlarını derinden önemseyen, hepsine sevgi ve şefkati öğreten Başpiskopos Tutu Cape Town, Güney Afrika’da yaşıyor.

DOUGLAS ABRAMS HAKKINDA

Yazar, editör ve yayıncı temsilcisi Douglas Abrams; hayalcilerin daha akıllı, daha sağlıklı ve daha adil bir dünya yaratmalarını destekleyen, yaratıcı kitap ve medya ajansı Idea Architects’in kurucusu ve başkanı. Abrams, on yıldan uzun süredir ortak yazarı ve editörü olarak Desmond Tutu ile birlikte çalışıyor. Kendi yayıncılık ajansını kurmadan önce HarperCollins yayınevinde kıdemli editörlük yapan Abrams ayrıca, dokuz yıl boyunca Kaliforniya Üniversitesi Yayınları’nda din editörü olarak çalıştı.

  • Mutluluğun Kitabı
  • Yazar: Dalay Lama, Desmond Tutu, Douglas Abrams
  • Çeviri: Cemre Ömürsuyu Seyis
  • Türü: Kişisel Gelişim
  • Baskı Yılı: Temmuz 2017
  • Sayfa Sayısı: 320 Sayfa
  • Yayınevi: Hep Kitap
Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Ekşi Sözlük yazarı “rezalet” dedi, Bilgi Yayınevi açıklamayla cevap verdi…”Güncellendi”

Read Next

Türk Sağı’nın Dört Silahşörü

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *