David Lynch Yönetmenliğinde Yeni Donovan Klibi

Psikedelik-folk pop sanatçısı Donovan, 10 Mayıs’ta 75 yaşına girdi ve doğum gününü David Lynch yönetmenliğinde yeni bir kliple kutladı. Lynch imzalı klip müzisyenin 2010 tarihli “Ritual Groove” albümünde yer alan “I am the Shaman” için çekildi. Klip YouTube’da yayımlandı.

Lynch, sadece klibin yönetimini değil şarkının prodüktörlüğünü de üstlendi. “I am the Shaman”ın kayıtları 2010 senesinde Lynch’in Los Angeles’taki stüdyosunda yapıldı. Şarkının doğaçlama bir şekilde ortaya çıktığını belirten Donovan, “David’i stüdyoda ziyaret ettim ve bana gitarımı alıp mikrofona geçmemi söyledi. Benden yeni ve henüz bitmemiş bir şarkı istemişti. Neler çıkacağına bir bakalım dedik ve oldu! Ortaya bu çıktı! Hazırlıksız bestelediğim şarkının sözleri de doğal bir şekilde aktı” ifadelerini kullandı.

“I am the Shaman”ın miksi, “Twin Peaks”in (İkiz Tepeler), “Twin Peaks: The Return” olarak da adlandırılan üçüncü sezonunun ses tasarımını yapan besteci Dean Hurley’e ait.

2012’de Rock & Roll Hall of Fame’e dâhil olan Donovan’ın çoğunlukla akustik gitarını çalarken gösterildiği klipte Lynch’in sürreel yakın plan çekimleri hâkim.

 

Kaynak: Bantmag.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

67. Sait Faik Hikâye Armağanı, ‘Deli Tarla’ Kitabıyla Şermin Yaşar’ın

Read Next

Taylor Swift, Brit Ödüllerinde Küresel İkon Ödülü Kazanan İlk Kadın Sanatçı

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *