Gazeteci Cüneyt Özdemir’in kaleminden; Günebakan

Gazeteci Cüneyt Özdemir, Günebakan adlı yeni kitabında yer alan denemelerinde gündelik hayata, aşka, dostluğa, doğaya, mimariye, zenginlik ve yoksulluk hallerine, insan ilişkilerine lirik bir bakış atıyor. 

Gazeteci Cüneyt Özdemir, Günebakan-Yaz Güneşinde Kurutulmuş Kelimeler adlı yeni kitabında yer alan ve Cansu Güney’in çizimleriyle renklenen denemelerinde gündelik hayata, aşka, dostluğa, doğaya, mimariye, zenginlik ve yoksulluk hallerine, insan ilişkilerine lirik bir bakış atıyor.

TİMAŞ
TİMAŞ

Kelimelerin de mevsimi vardır. Fırtınaya tutulup yağmurda yıkanırlar. Kelimelerin de mevsimi vardır. Kış güneşinin üşüttüğü ellerini umudun sıcaklığında ısıtırlar. Kelimelerin de mevsimi vardır. Yaz güneşinde kurutulmuş kelimeler en çok umudu anlatırlar, denizin oyunbaz maviliğini, hayatın kıyılarla oynaşan neşesini… Yaz kelimeleri en çok  aşkı anlatırlar.

Cüneyt Özdemir Kimdir?

1970’te Ankara’da doğdu. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Bölümü’nden mezun oldu. British Council bursuyla Londra’da “multimedya” konusunda çalışmalar yaptı. “32. Gün” haber programında, ATV haber merkezinde çalıştı. CNNTürk’ü kuran çekirdek kadroda yer aldı. 1999 yılından beri CNNTürk’te günlük olarak yayınlanan “5N1K” programını hazırlayıp sunuyor.
Kız Kulesi Efsanesi, Meşin Yuvarlağın Türkiye Serüveni, Araba Sevdası, Festival, Herkesin Babasının Anlatacak Bir Hikâyesi Var, Paranın Seyir Defteri gibi pek çok belgesele imza atan Cüneyt Özdemir’in, Onlarlaydım Ama Onlardan Değildim, Cehennem Kafesi Guantanamo gibi araştırma kitaplarının yanı sıra Ruh Hali, Düşsesi, Ratingsiz Sohbetler, Flu, Ah Benim Yarım Aklım, Eğlencesini Yitiren Ülke ve Bir Millet Direniyor gibi deneme ve tasarım kitapları yayımlandı.

  • Günebakan
  • Yaz Güneşinde Kurutulmuş Kelimeler
  • Yazar: Cüneyt Özdemir
  • Türü: Deneme
  • Baskı Yılı: Mayıs 2018
  • Sayfa Sayısı: 184 Sayfa
  • Yayınevi: Doğan Kitap

 

Okuma önerisi!

İlmekler: Mülteci Krizinden Bir Kesit – Kate Evans

“Kate Evans imzalı grafik roman İlmekler: Mülteci Krizinden Bir Kesit”
yazının tamamını okumak için TIKLAYINIZ

İngiliz yazar, ressam ve aktivist Kate Evans’ın yakın tarihimizin en büyük insanlık ayıplarından birini ele aldığı grafik romanı İlmekler: Mülteci Krizinden Bir Kesit, Desen Yayınları etiketiyle okurlarıyla buluşuyor.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Shakespeare yeniden yazılıyor; Sirke Kız

Read Next

Özgün, Pratik Psikoterapi Teknikleri ve Vaka Örnekleri; Varoluşa Tutunmak

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram