Genç Caz Konserleri İçin Başvurular Başladı • Kitap Eki  
TUDEM
 

Genç Caz Konserleri İçin Başvurular Başladı

 
TİMAŞ
Say Yayıncılık

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından Garanti BBVA sponsorluğunda 26 Haziran – 13 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek 28. İstanbul Caz Festivali kapsamında düzenlenecek olan Genç Caz konserleri için başvurular başladı. Türkiye’de amatör veya yarı profesyonel olarak müzikle ilgilenen, 30 yaş altındaki genç müzisyen ve topluluklara festival programında yer alabilecekleri bir platform oluşturmayı hedefleyen Genç Caz için 24 Mayıs’a kadar başvuru yapılabilecek.

Bu seneki Genç Caz Seçici Kurulu’nda müzisyen Aycan Teztel, müzisyen Cenk Erdoğan, müzik yazarı Leyla Diana Gücük, müzisyen Kalben, müzisyen Selen Gülün, müzisyen Volkan Öktem, radyo programcısı Dr. Hakan Rauf Tüfekçi, yazar Yekta Kopan, Sony Music Türkiye Genel Müdürü Özden Bora ve İstanbul Caz Festivali Direktörü Harun İzer bulunuyor. Seçici kurul tarafından Genç Caz’a seçilen müzisyen ve topluluklar, festival kapsamında konser verme imkânı bulacak ve bu yıl ilk kez Genç Caz müzisyenlerinin katılımıyla bir derleme albüm hazırlanarak Sony Music Türkiye ve İKSV etiketiyle dijital ortamda yayımlanacak.

Ayrıntı Yayınları
Günışığı Kitaplığı

Genç Caz’a profesyonel bir albüm yayımlamamış ve 30 yaşın altında olan müzisyen ve topluluklar başvurabilecek. Seçmelere klasik ya da çağdaş caz türlerindeki çalışmalarının yanı sıra, blues, funk, soul ya da caz etkileşimli yerel müzik ve benzeri tarzlardaki demolar ile katılınabilir.

Genç Caz konserlerine katılmak için ayrıntılı bilgiye ve başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Haber Merkezi

Read Previous

Louvre Müzesi’nin Tüm Koleksiyonu Çevrimiçi Yayımlandı

Read Next

Sürdürülebilir Yaşam Film Günleri Diyarbakır Çevrimiçi ve Ücretsiz

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *