İYİ EBEVEYN OLMAYA YEDİ ADIM: ANNE BABA SİHRİ

Anne Baba Sihri, size mükemmel ebeveyn olmanın yollarını anlatmıyor. Böyle bir şey olmadığını, ama daha iyiye doğru yol alabileceğimizi söylüyor ve bunun için adımlar sunuyor.

Hedvig Montgomery’nin yirmi yıllık aile terapistliği boyunca en sık duyduğu soru: ‘‘Nasıl iyi birer ebeveyn olabiliriz?’’

Anne babalık hayatta üstlendiğiniz en büyük rol. Güzel haber ise şu: İyi anne baba olmak, iyi insan olmakla el ele yürüyor.

Bu kitap, size mükemmel ebeveyn olmanın yollarını anlatmıyor. Böyle bir şey olmadığını, ama daha iyiye doğru yol alabileceğimizi söylüyor ve bunun için adımlar sunuyor.

Gerektiğinde çatışmayı öğretmek, bir dedektif gibi davranacağınız anları bilmek, ipin ucunu ne zaman bırakacağınızı görmek, yaramazlığa müsaade etmek, sınırları ve yakınlığı belirlemek, bir adım geri çekilmek, boş tehditleri bırakıp işbirliği yapmak gibi gündelik sihirleri her yaşa uygun önerilerle açıklıyor.

Uyumlu, kendine güvenen, bağımsız ama aidiyet duygusu gelişmiş çocuklar yetiştirebilmek için öncelikle çocuğunuzu ve kendinizi daha iyi tanımanızın, birlikte bir biz yaratmanızın neden sihrin ön koşulu olduğunu gösteriyor Montgomery. Ve yeri geldiğinde kendi ailevi deneyimlerini açık yüreklilikle paylaşarak bu güvenli bağı nasıl inşa edebileceğinizi anlatıyor Anne Baba Sihri’nde. Çünkü bu bağ bir kez doğru kurulduğunda, yaşanacak bütün sıkıntılara, hastalıklara, uykusuz gecelere direnecek ve yaşam boyu çocuğunuzun yanında olacak.

Bir güzel haber daha; tüm bu çabaya değiyor.

Hedvig Montgomery Kimdir?

1999 yılından bu yana Oslo’da psikolog ve aile terapisti olarak çalışan, konusunda ülkesi Norveç’in en önemli isimlerinden kabul edilen Hedvig Montgomery ayrıca ebeveynlere eğitim ve destek veren uluslararası kuruluş Famlab’de seminerler düzenlemekte, hem ailelere hem de öğretmenlere çocuk gelişimi hakkında dersler vermektedir. 2018 yılında kaleme aldığı ilk kitabı Anne Baba Sihri büyük ilgi görmüş ve yayın hakları şu ana dek 23 ülkeye satılmıştır.

  • Anne Baba Sihri
  • Yazar: Hedvig Montgomery
  • Çeviri: Banu Gürsaler Syvertsen
  • Türü: Aile – Çocuk
  • Baskı Yılı: Temmuz 2019
  • Sayfa Sayısı: 204 Sayfa
  • Yayınevi: Domingo Yayınevi

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Konstantin’in Sırları

Read Next

GORKİ, BEN VE HİKÂYELERİMİZ

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram