Kadıköy Kitap Günleri’ne Yoğun İlgi…

İstanbul Kadıköy’de tarihi Haydarpaşa Garı’nda düzenlenen Kitap Günleri sona erdi. Etkinliği 325 bin kişi ziyaret etti.

İstanbul Kadıköy‘de tarihi Haydarpaşa Garı‘nda düzenlenen Kitap Günleri sona erdi. Etkinliği 325 bin kişi ziyaret etti. Etkinliğin son gününde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da Haydarpaşa Garı‘nı ziyaret etti.

Kadıköy Belediyesi tarafından tarihi Haydarpaşa Garı’nda düzenlenen Kitap Günleri sona erdi. İstanbullular’ın yoğun ilgi gösterdiği Kitap Günleri’nin son gününde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da ziyaretçiler arasındaydı. Kılıçdaroğlu etkinlik hakkında bilgi alırken, yazarların imza masalarına da uğradı.

325 BİN KİŞİ ZİYARET ETTİ

Tarihi Haydarpaşa Garı’nda düzenlenen ve 9 gün süren Kitap Günleri’ni 325 bin kişi ziyaret etti. Etkinlikte 2 milyona yakın kitap satıldı. 180 yayın evi, 16 STK, 50 bireysel yazarın katıldığı Kitap Günleri kapsamında, bin yazar ve sanatçı imza günü ve söyleşi düzenledi.

YAZARLARIN İMZA GÜNLERİNDE UZUN KUYRUKLAR OLUŞTU

Kitap Günleri’ne, aralarında Ahmet Ümit, Murathan Mungan, Özgür Mumcu, Nihat Sırdar, Mert Fırat, Ataol Behramoğlu, Sunay Akın, Hasan Ali Toptaş, Türkan Şoray, Emre Kongar, Sunay Akın gibi pekçok yazar, gazeteci, şair, bilim insanı, oyuncu ve felsefeci İstanbullular’la biraraya geldi. Yazarların imza günlerinde uzun kuyruklar oluştu.

Kitap Günleri’nde, Kısa Film Kolektifi’nin film gösterimleri ve söyleşileri de yapıldı. Kitap Günleri’nde özellikle çocuk ziyaretçilerin eğlenceli ve faydalı vakit geçirebilecekleri pekçok atölye düzenlendi.

Kitap Günleri’nin yapıldığı Haydarpaşa Garı’nda, 10 bin metre karelik peronlar ve tüm trenler Kadıköy Belediyesi’nce temizlenerek onarıldı. Kitap Günleri boyunca temizlik, elektrik, tasarım, teknik, güvenlik, organizasyon, sağlık, iletişim, ulaşım vb. olmak üzere 200 Kadıköy Belediyesi personeli görev yaptı.

“İNSANLAR KİTAPLARA VE HAYDARPAŞA’YA SAHİP ÇIKIYOR”

Kitap Günleri’ni değerlendiren Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, tarihi Haydarpaşa Garı ile kitapları buluşturduklarını belirterek, “Geçtiğimiz sene beş gün süren Kitap Günleri’ni 110 bin kişi ziyaret etmişti. Bu sene dokuz gün yaptık ve 325 bin kişi ziyaret etti. Bu çok güzel bir şey. Haydarpaşa kamusal bir alan. İnsnalar buraya, ‘burası bana ait’ duygusuyla geldi. İyi bir şey yaptığınızda mutlaka karşılığını ve yerini buluyor. İyi bir şey yaptığımızı buraya gelen insanların sesinden, yüzünden anlıyoruz.” diye konuştu.

Haydarpaşa’da düzenlenen Kitap Günleri, Sunay Akın‘ın, ‘Son Tren’ adlı söyleşisiyle sona erdi.

Fotoğraf: Ali Tanrısever

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Bir Yürekte 12 Aşk…

Read Next

Haruki Murakami “Karanlıktan Sonra”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram