Kitap Eki Dergisi 15 Ocak’ta Okurlarıyla Buluşuyor

Kitap Eki dergi çalışmasının bitmeyen bir maceraya dönüşmesini istiyoruz. Biz kararlıyız… Zorlu yollardan geldik daha da zorlusuna hazırız.

2015 yılının son ayında başlamıştı Kitap Eki’nin yolculuğu. Arkasında bir kuruluş olmadan, maddi bir destek görmeden… Zamanımızın en önemli bilgi kaynaklarından birisi olan internet üzerinden başlamıştık yayıncılık hayatımıza. Bir grup kitapseverin küçük adımlarıydı bizi yaratan.

www.kitapeki.com sayesinde ciddi bir emek biriktirdik. Bu zaman zarfında binlerce insana ulaştık ve ciddi bir arşiv oluşturduk. İnsanların nitelikli kitaplar okumasını, yeni çıkan kitaplardan haberdar olmasını ve bu bilgiye kolay ulaşabilmesini hedefledik. Yeni yılın daha ilk günlerinde şöyle bir geriye dönüp baktığımızda ne güzel işler başardık diyebilmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Artık Dergimiz Var: Kitap Eki

Şimdi bu yolculuğumuzun yeni bir evresindeyiz ve nihayet Kitap Eki’ni bir dergi olarak beğeninize sunuyoruz. Yine çok çalışacağız, yine çabalayacağız… Dergimizin her ay sizlere ulaşabilmesi için elimizden geleni yapacağız.

Sitemizden tanıdığınız ve severek takip ettiğiniz yazarlarımız dergimizde yer almaya devam edecek. Ayrıca yine farklı mecralardan bildiğiniz ve takip ettiğiniz yazarlarımız da olacak. Ve tabi ki misafir yazarlarımıza da dergimizde yer vereceğiz.

Ekonomik daralmanın en çok yansıdığı alanlardan bir tanesi de yayıncılık dünyası oldu. Özellikle basılı yayınların bir bir kapanmak zorunda kaldığı veya yeni adımların atılmasının oldukça zorlaştığı bir dönemdeyiz. Kitap Eki’ni bir dergi olarak sürdürme isteğimizi dostlarımızla paylaştığımızda en çok duyduğumuz sözler şunlar oldu: “Emin misiniz?”, “aman yapmayın”, “altından kalkabilecek misiniz?

Zorlu Yollardan Geliyoruz

Bu soruları duyduğumuzda biraz ürperdiğimizi belirtmeden geçemeyeceğim. Ancak yazımızda da belirttiğimiz gibi biz zaten “zorlu yollardan geliyoruz”. Elbette dergimizi her köşe başında bulamayacaksınız. O koca koca mağazalarda bulunan dergi reyonlarında epey bir süre yer alamayacağız. Gazete ve dergi satılan her yerde olamayacağız. Diyeceksiniz ki “neden dergi çıkarıyorsunuz?”. İşte tam da bu noktada internetin tüm imkanlarından faydalanacağımızı belirtmemiz gerekiyor. Birincisi, dergimizi internetten satın alabileceksiniz. Ayrıca abone olma imkanınız da bulunacak. Böylelikle binlerce insana dergimizi ulaştırabileceğimizden zerre kuşku duymuyoruz.

Haydi Dayanışmaya!

Dergimizin tanıtımını sosyal medya üzerinden yaygın bir şekilde yapmaya çalışacağız. Gönüllülük üzerine kurulu olan bu çalışmamızın kalabalık bir toplama ulaştırılmasında bizimle dayanışacağınızdan da eminiz. Bunun için şimdiden teşekkür ederiz.

Ayrıca dergimiz elinize ulaştığında iç sayfalarda bir abonelik formu göreceksiniz. Bu abonelik formunu doldurup banka dekontuyla birlikte bize gönderdiğinizde, derginizin her ay size ulaşmasını sağlayacağız. Bize bu konuda sunacağınız destek son derece önemli olacak.

Kitap Eki dergisine internet üzerinden de abone olabileceksiniz. Kitap Kolektifi üzerinden kredi kartınızla abone olabilmeniz için hazırlıklarımızı tamamladık.

Sosyal medyadan bizi takip etmeye devam edin, dergimize ulaşabileceğiniz tüm satış noktalarını açıklayacağız. Örneğin bir kitapçısınız ve Kitap Eki dergisinin okurlarla buluşmasını istiyorsunuz. İşte bu bizim için o kadar önemli ki… Siz isteyin biz size dergimizi ulaştıralım.

İnternet üzerinden dergimizi temin etmek istediğinizde ise herhangi bir kargo ücreti ödemeyeceksiniz. İster abone olun ister sayıları tek tek alın kargo ücreti ödemeyeceksiniz.

Kitap Eki dergi çalışmasının bitmeyen bir maceraya dönüşmesini istiyoruz. Biz kararlıyız… Zorlu yollardan geldik daha da zorlusuna hazırız. 

Bu yolu birlikte yürümeye var mısınız?

Kimler yazacak?

Adalet Çavdar, Adnan Saracoğlu, Aydın Onay, Aynur Kolbay, Aynur Kulak, Aziz Hatman, Can Soyer, Çağla Üren, Doğuş Sarpkaya, Ecem Güler, Erdal Büyüktaş, Fatin Hazinedar, Gökçesu Özgül, Gün Çağ Aydın, Günnur Aksakal, Güzella Bayındır, İclal Nur, Kemal Güllü, Korkut Akın, Metin Çulhaoğlu, M. Şeref Özsoy,  Murat S. Dural, Nazlı Berivan Ak, Önder A., Özge Arıkal Gönül, Perge Dündar, Pınar Akman, Serkan Atak, Serdal Keskin, Zafer Köse…

Ve sitemizin tüm yazarları…

Künye:

  • Adı: Kitap Eki
  • Periyot: Aylık Dergi
  • Sayfa Sayısı: 64 Sayfa, renkli
  • Ebat: 16,5×23,5 cm

Kitap Eki dergisine abone olmak için TIKLAYINIZ

Gün Çağ Aydın
Takip için
Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Yeni Bir Yıl Yeni Oyunlar

Read Next

Kızıl Kahkaha’ya Talât Sait Halman Çeviri Ödülü

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram