Türkiye’den ABD’ye göç eden kadınların hikâyeleri: Ne Oralı Ne Buralı

Işıl Öz’ün Türkiye’den ABD’ye göç eden 35 kadınla birebir görüşerek onların deneyimlerini okurlarına aktardığı yeni kitabı Ne Oralı Ne Buralı Karakarga Yayınları’ndan çıktı.

Çeşşitli sebeplerle Amerika’ya göçmüşş ve yaşşamını orada sürdüren kadınların hikâyeleri, hiç bu kadar içten anlatılmamışştı.

Uzun yıllardan beri ABD’de yaşayan Işıl Öz, 35 kadınla bir araya gelerek onların deneyimini bazen gözleriniz dolarak bazen gülümseyerek okuyacağınız bir kitapla Türkiye’deki okurla buluşturuyor. Birincil ağızdan dinlediğimiz acı tatlı hikâyeler bir ABD panoraması çizerken, okyanusun diğer tarafına göç etmek isteyen gençlere de bir rehber olma niteliği taşıyor.

TİMAŞ
TİMAŞ

Farkındalık kazanmak

Ne Oralı Ne Buralı, ABD’de bir göçmen olarak yaşamanın tüm ayrıntılarını bulabileceğiniz ufuk açıcı bir araştırma kitabı. Kitapta hikâyelerini okuyacağınız kadınlar, bugünün ABD’sine dair son derece içeriden bilgilerini ve uzun yıllara yayılan deneyimlerini paylaşırken Türkiye’nin güncel politik durumuna dair hislerini ve fikirlerini de dile getirmeyi ihmal etmiyor.

Sadece buradan ABD’deki yaşama bakmak için değil, yaşadığımız ülkenin oradan nasıl göründüğüne dair bir farkındalık kazanmak için de bu kitabı mutlaka okumalısınız.

  • Ne Oralı Ne Buralı
  • Yazar: Işıl Öz
  • Türü: Deneme
  • Baskı Yılı: Ağustos 2019
  • Sayfa Sayısı: 296 Sayfa
  • Yayınevi: Karakarga Yayınları

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Onur Ünlü’den sert, heyecanlı, müthiş bir ilk roman

Read Next

Zamanın Altın Oranı’nı keşfet

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram