Onur Ünlü’den sert, heyecanlı, müthiş bir ilk roman

Onur Ünlü‘nün kaleme aldığı ilk romanı olan “KızçocuğuDoğan Kitap tarafından yayımlandı. Doludizgin, vurucu ve tavizsiz yanıyla dikkat çeken roman raflardaki yerini aldı.

Peter’le el ele tutuşmuş, Kadife Sokak’ın biradan ve kahkahadan mürekkep şehvetli curcunasını yel gibi yarıp geçerek, ikindi vaktinin kalbine doğru çılgınlar gibi koşuyoruz. Ceplerimiz tıka basa altın paralarla, yorgun damatların gerdeğin ertesi günü bir umut bozdurduğu, on dört ayar ince bileziklerle dolu. Barlar sokağının çakırkeyif yarı bakire genç kızları, bana gıptayla bakıyorlar. Hangi genç kız Kadıköy sokaklarında bir doksan boyunda bir zenciyle el ele koşmak istemez ki! Ama benim umurumda değil. Ben sadece on altı yaşındayım ve benden bir yaş büyük sevgilimle otuz bin euro’yu toparlamak için altı günümüz kaldı.

Onur Ünlü’nün ilk romanı doludizgin, vurucu ve tavizsiz.

Onur Ünlü Kimdir?

Onur Ünlü 1973 yılında İzmit’te doğdu. Anadolu Üniversitesi’nde Reklamcılık okudu. Marmara Üniversitesi’nde İletişim Bilimleri üzerine yüksek lisans yaptı. 1997 yılında girdiği sinema-tv sektöründe senarist, yapımcı ve yönetmen olarak sayısız işe imza attı. Filmleri ulusal ve uluslararası festivallerde birçok ödül kazandı. Ah Muhsin Ünlü müstear ismiyle yazdığı şiirlerinin toplandığı tek şiir kitabı Gidiyorum Bu ve Alper Kırklar tarafından hazırlanan nehir söyleşi kitabı Bir Sürü Endişe Sel Yayınları tarafından yayımlandı.

  • Kızçocuğu
  • Yazar: Onur Ünlü
  • Türü: Roman
  • Baskı Yılı: Ağustos 2019
  • Sayfa Sayısı: 264 Sayfa
  • Yayınevi: Doğan Kitap
Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Martıların sesine kulak ver: Martı’nın Deniz Feneri

Read Next

Türkiye’den ABD’ye göç eden kadınların hikâyeleri: Ne Oralı Ne Buralı

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *