Ölüm mü zaman mı, hangisi bizim büyük gizemimiz?

Gazeteci-yazar Mehmet Açar’dan mekân, zaman, varoluş ve metinler üzerine düşünmeye çağıran, klasikleşmiş bir bilimkurgu Siyah Hatıralar Denizi.

22. yüzyılda bir İçişleri müfettişi Soğuk İstasyon’da iki bilim adamının intiharını araştırmak üzere Ennoia Oteli’ne gelir. Ennoia’da, “Yarının ve dünün asla olmadığı ebedi bir bugün”de sıkışıp kalan insanlar, farklı zaman boyutlarında edebiyat metinleri aracılığıyla haberleşmektedir. Artık koridorlarda insanlarla konuşan bu garip otelde farklı zaman boyutlarında farklı insanlarla karşılaşacak, intiharların gizemine zamanın, mekânın, düş ile gerçeğin o çözülemez gizemi de karışacaktır. 

TİMAŞ
TİMAŞ

Mehmet Açar Kimdir?

Mehmet Açar, 1963 yılında Konya’da doğdu, ilkokulu İzmir ve İstanbul’da okudu. Galatasaray Lisesi’nin ardından, Boğaziçi Üniversitesi İngiliz Edebiyatı Bölümü’nden mezun oldu. 1989’dan itibaren çeşitli dergilerde çalışmaya ve film eleştirileri yazmaya başladı. Hayalet Gemidergisinde çıkan hikâyelerini 1998’de Anarşik Rehavetadlı kitapta topladı. İlk romanı Siyah Hatıralar Denizi2000 yılında yayımlandı. Diğer romanları Hayatın Anlamı ya da Akhisarlı Hasan Tütün’ün Maceraları, 2005;Çok Uzaklarda Bir Yaz2009; Kayıp Hasta ise 2017 yılında okurlarla buluştu.

  • Siyah Hatıralar Denizi
  • Yazar: Mehmet Açar
  • Türü: Bilimkurgu
  • Baskı Yılı: Ağustos 2018
  • Sayfa Sayısı: 344 Sayfa
  • Yayınevi: Doğan Kitap

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Tutkunun Peşinde: Amok Koşucusu

Read Next

Roman meraklılarının içinde kaybolacağı 10 kitap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram