Roman meraklılarının içinde kaybolacağı 10 kitap

İçinden geçtiğimiz şu zorlu süreçte belki de kitaplara daha fazla yönelmek bizi biraz da olsa rahatlatacaktır. Bu bağlamda listelerimizle olabildiğince fazla kitabı kitapseverlerle buluşturmaya çalışıyoruz.

Hazırladığımız liste romanlardan oluşuyor ve Kitap Eki editörleri tarafından incelenmiş eserler… Editörlerimizin beğenerek okuduğu bu romanları siz sevgili takipçilerimizin de beğenisine sunuyoruz.

TİMAŞ
TİMAŞ

1. Tütüncü Çırağı – Robert Seethaler

Gökçesu Özgül’ün incelemesi için TIKLAYINIZ

Kısa sürede akıcı dili, duru ve sakin anlatımı ile okuyucuyu etkisi altına alabilen Tütüncü Çırağı dokunaklı ve kuvvetli hikayesi ile de zihinlerimizde yer etmeye aday.

2. Dağ Yolunda Karanlık Birikiyor – Hüseyin Kıran

Doğuş Sarpkaya’nın incelemesi için TIKLAYINIZ

Hüseyin Kıran, Dağ Yolunda Karanlık Birikiyor’da, iktidarın benlikte yarattığı yaraların peşine düşerek derinleştiriyor anlatısını.

3. Yeraltı Demiryolu – Colson Whitehead

Doğuş Sarpkaya’nın incelemesi için TIKLAYINIZ

Yeraltı Demiryolu’nu iyi bir roman yapan şey, sadece konuya geniş bir açıdan değil aynı zamanda derinlemesine bakmayı başarmasında.

4. Üç Yaşam – Gertrude Stein

Derya Doğan’ın incelemesi için TIKLAYINIZ

Hayatları sadece çalışmakla geçmiş, ilişkiler konusunda talihsizlikler ve mutsuzluklarla boğuşmuş bu karakterler, zaman geçtikçe omzundaki yükleri taşıyamaz hale gelmiş ve solup gitmişlerdir. Yani, Anna, Melanctha ve Lena, pek yakından tanıdığımız kadınlardır.

5. Çukur – Berrin Karakaş

Derya Doğan’ın incelemesi için TIKLAYINIZ

Yerli romanlarda, toplumun geleneksel yaşamına dair fazlaca kesit buluruz. Burada da geleneksellik ve toplumsal yaşamdaki iyi ya da kötü gerçeklikler, zaman zaman eleştirel şekilde yansıtılıyor.

6. Zenci Fabrikası – Gil Scott-Heron

Rasih Korkmaz’ın incelemesi için TIKLAYINIZ

Can Yayınları etiketiyle yayımlanan Gil Scott-Heron’un romanı Zenci Fabrikası günümüz mücadelelerine de ayna tutan başarılı bir kurguyla kaleme alınmış.

7. Uyku Sersemi – Hakan Bıçakçı

Evrim Sayın’ın incelemesi için TIKLAYINIZ

Hakan Bıçakçı, bir aklın yavaş yavaş nasıl baskılandığını; bu baskının duyguları nasıl zorladığını anlatmaya çalışmış Uyku Sersemi‘nde…

8. Tılsım-ı Kudret – Göktuğ Canbaba

Perge Dündar’ın incelemesi için TIKLAYINIZ

Yüzüklerin Efendisi ve benzeri filmleri sevenler için harika gelebilecek Tılsım-ı Kudret; fantastik edebiyatı, korku unsurlarını, macerayı, iyilik ve kötülüğün mücadelesini, efsaneleri, mitolojiyi velhasıl heyecanlı ve ilginç bütün konuları bir araya getirmiş ve bence güzel bir şey çıkmış ortaya.

9. Kapalıçarşı – Fuat Sevimay

Sonay Özdemir’in incelemesi için TIKLAYINIZ

Fuat Sevimay‘ın romanını okurken Kapalıçarşı’nın sokaklarında geziyorsunuz. Sokak isimlerinin nereden geldiğini ve romanda güzel bir aşk hikâyesine tanıklık ediyorsunuz.

10. Ex-libris ya da Pertev Efendi’nin Olağanüstü Yolculuğu – Can Orhun

Ufuk Serim’in incelemesi için TIKLAYINIZ

Can Orhun, Osmanlı döneminde geçen macera yönü kuvvetli, hoşça vakit geçirilebilecek bir eser ortaya çıkarmış yine aynı zamanda konunun polisiye unsurlar da barındırarak kaleme alınması sürükleyiciliği konusunda ortaya güzel bir iş çıkarmış.

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Ölüm mü zaman mı, hangisi bizim büyük gizemimiz?

Read Next

Hanelerde bulunan kitap sayısı ortalamasında sondan ikinciyiz!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram