Tüm zamanların en çok korkulan 24 kitabı

Amerikan Kütüphaneler Birliği’nin verilerinden yola çıkan electricliterature.com adlı internet yayını, müdahale edilmiş veya yasaklanmış kitapları derledi. ‘Tüm zamanların en çok korkulan’ kitapları alt başlığıyla sunulan derleme 24 eserden oluşuyor.

Amerikan Kütüphaneler Birliği (ALA), kamuoyunu entelektüel özgürlük hakkında bilgilendirmek ve üzerine çokça tartışılan kaynaklara sahip kütüphanecileri desteklemek amacıyla Entelektüel Özgürlük Ofisi kurdu. ALA’nın tahminlerine göre kitaplara yapılan müdahalelerin yüzde 85’i medyanın dikkatini çekmiyor ve raporlandırılmıyor.

TİMAŞ
TİMAŞ

Electricliterature.com adlı internet yayını, ALA’nın verilerine dayanarak müdahale edilmiş ya da bütünüyle yasaklanmış kitapları derledi. ‘Tüm zamanların en çok korkulan’ kitapları alt başlığıyla sunulan derleme 24 eserden oluşuyor. Ayrıca, kitaba müdahale ve yasaklarla ilgili bilgilere de yere veriliyor.
‘İncil’, ‘Komünist Manifesto’, ‘Lolita’, ‘Fareler ve İnsanlar’, ‘Sineklerin Tanrısı’, ‘Çavdar Tarlasında Çocuklar’, ‘Grinin Elli Tonu’, ‘Da Vinci Şifresi’, Cesur Yeni Dünya’ gibi eserlerin yen aldığı TÜM ZAMANLARIN EN ÇOK KORKULAN 24 KİTABI listesi için tıklayınız: www.gazeteduvar.com.tr

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Aklım Gezi’de…

Read Next

Sadık Hidayet bir baş dönmesidir

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram