Üçüncü kitap raflarda; Ruhlar Kütüphanesi

Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları’nın filmini izlemeden önce son duraktayız. Fantastik edebiyat severler için son dönemlerin en iyi üçlemesi diyebiliriz. İthaki Yayınları etiketiyle yayımlanan ve serinin üçüncü kitabı olan Ruhlar Kütüphanesi’ni Editörün Seçimi kategorimizde beğeninize sunuyoruz.

Tuhaf çocukların hikayesi, serinin üçüncü kitabı Ruhlar Kütüphanesi’yle son buluyor. Olağanüstü güçlere sahip bir çocuk. Ölümcül canavarlardan oluşan bir ordu. Tuhafların geleceği için verilen destansı bir savaş.

Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları ile başlayan ve Gölge Şehir ile devam eden macera, Ruhlar Kütüphanesi’nde nefes kesici bir son buluyor. Öykümüz on altı yaşındaki Jacob’ın yeni bir özel güç keşfedip, tuhaf yoldaşlarını sıkı korunan bir kaleden kurtarmak için tarihin içine dalmasıyla başlıyor. Bu yolda Jacob’a, ateşi kontrol edebilen Emma Bloom ve kayıp çocukları bulmakta üstüne olmayan Addison MacHenry adlı bir köpek eşlik ediyor.

Günümüz Londra’sından, Viktorya İngilteresi’nin en korkunç mahallesi olan Şeytanın Arka Bahçesi’nin labirentvari arka sokaklarına seyahat edecekler. Burada, bütün tuhaf çocukların kaderleri belirlenecek. Serinin önceki kitaplarında olduğu gibi, Ruhlar Kütüphanesi heyecan verici fantazi ile daha önce hiç basılmamış eski fotoğrafları ve eşi benzeri olmayan bir okuma deneyimini kusursuz biçimde bir araya getiriyor.

  • Ruhlar Kütüphanesi
  • Yazar: Ransom Riggs
  • Çevirmen: Aslı Dağlı
  • Türü: Fantastik
  • Baskı Yılı: Eylül 2016
  • Sayfa Sayısı: 504 Sayfa
  • Yayınevi: İthaki Yayınları

Turgay Özçelik
Takip Edin
Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Lenin Türkiye Sineması’na Konuk Oluyor!

Read Next

Tüketim toplumuna bir eleştiri; Pastoralya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram