Haziran Senfonisi; Zaman, özlem ve ölüm hakkında hayat dolu bir roman

Altın Kitaplar etiketiyle yayımlanan Haziran Senfonisi, şimdiki zamanla geçmişin, gerçekle hayalin, gelenekselle modernin, olgularla mitlerin, hayatla ölümün iç içe geçtiği derinlikli bir roman. 

İstanbul Yalnızları ve Kalemkâr adlı romanlarıyla kitap severlerin beğenisini toplayan Selahattin Nehir, okurlarını bu defa 1800’lü yıllarda Melita’dan (Malatya) başlayan ve günümüz İstanbul’una uzanan bir hikâyeye davet ediyor.

Okurların hafızasında iz bırakacak bir anlatı.

Haziran Senfonisi, Anadolu’dan İstanbul’a, vahşi bir hayattan sanata, savaştan siyasetin parodisine, aile değerlerinden suça, gerçek ve hayal arasındaki keskin ayrımları bulanıklaştıran, okurların hafızasında iz bırakacak bir anlatı.

Şimdiki zamanla geçmişin, gerçekle hayalin, gelenekselle modernin, olgularla mitlerin, hayatla ölümün iç içe geçtiği derinlikli bir roman.

***

Bana bunları bir ırmak anlattı; meşe ormanlarıyla kaplı Çakmak tepeleri ve Arapgir arasında yüzyıllardır akıp duran, kendisini dinleyecek birini özlemle bekleyen bir ırmak. Suyun, taşın, balıkların, ağacın, toprağın, kayısı çiçeklerinin, turnaların insanlarla konuşabileceğini Nanne’m öğretti bana. Ona da annesi öğretmiş… Bir sis anlattı; Çakmak’ta olduğum bir gece, dağların, meşelerin, evlerin üstüne yavaş yavaş çöken, her şeyi masala çeviren bir sis. Yan evin damında bir ozan bağlama çalarken, sis bir tül perde gibi onu bir görünür bir görünmez kılarken, çeşmenin başında iki kız çocuğu anlamadığım bir dilde türküler söylerken…

  • Haziran Senfonisi
  • Yazar: Selahattin Nehir
  • Türü: Roman
  • Baskı Yılı: Nisan 2018
  • Sayfa Sayısı: 408 Sayfa
  • Yayınevi: Altın Kitaplar

Vinkmag ad

FACEBOOK YORUMLARI

Yorum

Read Previous

Duyguları Konuşturan Şair; Ülkü Tamer

Read Next

Ve Nihat Ziyalan

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Lütfen gördüğünüz rakamları bitişik olarak yazınız! *

Follow On Instagram